PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠାରୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଇଏଫ୍‌ ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ, ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା: ଏଜେଣ୍ଡାରେ ବିଶ୍ୱ ଆର୍ଥିକ ସୁଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଢଙ୍ଗୀଙ୍କ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହ୍ୟାକ୍‌, କଟକ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ଦେଲେ ଏତଲା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର୍ ସମେତ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ସରିଲା ଆବେଦନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ରେ ନିଟ୍‌ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁଣି ବିବାଦରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପ, ରାତି ଅଧିଆ ହେଲା ଜିପିଆର୍‌ଏସ୍ ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଖାଉଟିଙ୍କୁ ବଡ ଆଶ୍ବସ୍ତି: ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫୦ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପ୍ରତି କମିଲା ୭ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଟ୍ୱିଟ୍ କଲେ ମୋଦି, କହିଲେ ‘ଅପନା ଟାଇମ୍ ଆ ଗୟା..’

source:www.deccanchronicle.com

ମୁମ୍ବାଇ ୧୩/୩: ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ଦେଶର ହିତ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାୟ ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରମୋଟ କରିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଏଥିରେ ରଣବୀର ସିଂ, ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା, କରଣ ଜୋହର ଓ କଙ୍ଗନା ଭଳି ବଡ ବଡ ଷ୍ଟାର୍ସମାନେ ଭାଗ ନେଇଥାନ୍ତି । ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ବଲିଉଡର ଷ୍ଟାର୍ସମାନେ ପିଏମ୍ ମୋଦିଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏବେ ପିଏମ୍ ମୋଦି ଏହି ଷ୍ଟାର୍ସମାନଙ୍କୁ ଟ୍ଯାଗ୍ କରି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଚ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ପିଏମ୍ ମୋଦି ଏହି ଷ୍ଟାର୍ସମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ସଚେତନ କରିବେ । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏପ୍ରିଲରେ ହେବ । ୧୧ ଏପ୍ରିଲରେ ଭୋଟିଂର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ହେବ ।

ପିଏମ୍ ମୋଦି ଆଲିଆ, ଦିପିକା ଓ ଅନୁଷ୍କାଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଆପଣମାନେ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପାଇଁ କୁହନ୍ତୁ । ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଆଇଡଲ୍ ବୋଲି ମାନନ୍ତି । ମୋତେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭରସା ଅଛି ଯେ ଜନତା ଆପଣଙ୍କ କଥା ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିବେ ।’

ଲତା ମଙ୍ଗେସକରଙ୍କୁ ଓ ଏଆର୍ ରେହମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ଯ ଟ୍ଯାଗ୍ କରିଛନ୍ତି ମୋଦି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଆପଣମାନଙ୍କ ଭଳି ଷ୍ଟାର୍ସ ଯଦି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାପାଇଁ ନିବେଦନ କରିବେ ତେବେ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିବେ । ଭୋଟ୍ ଜନତାଙ୍କ ସ୍ୱରର ଏକ ମାଧ୍ୟମ ।’

ଏହା ବ୍ଯତୀତ ପିଏମ୍ ମୋଦି ରଣବୀର ସିଂ ଓ ବିକ୍କି କୌଶଲଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ ମୋର ଯୁବ ବନ୍ଧୁ, ଆପଣମାନେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାପାଇଁ ପ୍ରେରିତ କରନ୍ତୁ । ଏବେ ସେମାନଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ ଯେ- ଅପନା ଟାଇମ୍ ଆ ଗୟା ହୈ ଏବଂ ନିଜ ଜୋଶକୁ ହାଇ କରି ଭୋଟିଂ ସେଣ୍ଟରକୁ ଯାଇ ମତଦାନ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ।’