PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପଥ ବଦଳିଲା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା,୭ା୨(ଆପ୍ର): ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଦେଇ ଛତିଶଗଡ଼ ରାୟଗଡ଼କୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ଏକ ଦଳୀୟ ସମାବେଶରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବାର ଥିଲା । ମାତ୍ର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ଗତି ପଥ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବଦଳିଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଉ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଦେଇ ଯିବେ ନାହିଁ । ସେ ରାୟପୁର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ବାୟୁସେନାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ରାୟଗଡ଼କୁ ହେଲିକେପ୍‌ଟର ଯୋଗେ ଯିବେ ।
ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରକାଶିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଆସିବାର ଥିଲା । ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ହେଲିକେପ୍‌ଟର ଯୋଗେ ରାୟଗଡ଼ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରିପ୍‌ ଯାଇ ସେଠାରେ ଦଳୀୟ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦାନ ପୂର୍ବକ ଅପରାହ୍ନରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଦେଇ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଯାତ୍ରା କରିଥାନ୍ତେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯିବା ସହ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଅଧିକାରୀ, ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଏସ୍‌ପିଜିର ଅଧିକାରୀମାନେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ପହଞ୍ଚି ସାରିଥିଲେ । ଦୁଇଟି ବିମାନ ମଧ୍ୟ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲା । ମାତ୍ର ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଦେଇ ଗସ୍ତ ବାତିଲ ପରେ ସମସ୍ତ ପରିଶ୍ରମ ବୃଥା ହୋଇଛି । ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସ୍ୱାଗତ ପାଇଁ ଦଳୀୟ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲେ । ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଛଡ଼ାଯିବା ନେଇ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପୂର୍ବକ ପାସ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ସରିଥିଲା ।