କରୋନା ଭାଇରସ : ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ ସଚେତନ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଥିବା କୁନି ଝିଅର ଭିଡିଓ ସେୟାର କଲେ ମୋଦି…ଦେଖନ୍ତୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୩ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଜଣେ କୁନି ଝିଅର ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ; ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ରହିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ,ଯେଉଁ ସମୟରେ ଦେଶ କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକ ଡାଉନ ପଡିଛି।

ଲୋକଙ୍କୁ “କରୋନା ୱାରିୟର୍ସ” ହେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଥିବା ସରକାରଙ୍କ ସଚେତନତା ଭିଡିଓରେ ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି।

“ପ୍ରିୟ ପାପା, ମୁଁ ତୁମକୁ ଆଉ ଏବେ ଖୋଜୁ ନାହିଁ। ମାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଜୁ ନାହାଁନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇରୁ ଦୌଡ଼ିବାର ତୁମର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ତୁମେ ଯେଉଁଠାରେ ଥାଅ ଭଲରେ ଥାଅ। ,” ହିନ୍ଦୀରେ ଝିଅର ଭଏସ୍ ଓଭର ତାଙ୍କ ଡେସ୍କରେ ବସିଥିବାର ଏବଂ ଚିଠି ଲେଖିବାର ନଜର ଆସୁଛି।

“ଯଦି ଆପଣ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ କରୋନା ଜିତିବ। ଆମକୁ କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ପାପା ନୁହେଁ କି? ବନ୍ଧୁମାନେ, ଆପଣଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖନ୍ତୁ। କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ହୁଅନ୍ତୁ।”

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କରୋନା ଭାଇରସର ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ୨୧ ଦିନିଆ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକ ଡାଉନ ପକାଇବା ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଭାରତରେ ଏକ ବିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଜକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। COVID-19 କିମ୍ବା କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୭୦୦ ଲୋକ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଥିବା ଯୁବକ ଉଲଘ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଖସି ପଳାଇଲେ, ରାଗରେ ପଡୋଶୀ ମହିଳାଙ୍କୁ କାମୁଡିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ

କରୋନା ଲକଡାଉନ ଭିତରେ ଭୟଙ୍କର ସ୍ଥିତି, ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ଆନନ୍ଦ ବିହାରରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭିଡ

ଲକ ଡାଉନ : ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ !

କରୋନା ବେଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବିଷୟରେ ବୁଝାଇଲା ପୁଲିସ୍‌