PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ପଛୁଆ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ କୋକସରାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାମପୁର ଆଇସିଡିଏସ୍ ସିଡିପିଓ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • କଟକ: ଦୀପାବଳିରେ ବାଣ ଫୁଟାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା, ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ; ସାନି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାର୍‌ଗିଲ୍‌ ବସ୍ତିରୁ ୨୫୪ ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଧରାପଡି ନିର୍ଧୁମ ମାଡ଼ ଖାଇଲେ
  • ||
  • ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀ ଯବାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୩୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼: ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଖାଁ ଖାଁ ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ, ୧୬ ଦଫା ଦାବିରେ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଦିନ ଯାଏ ବଢ଼ିବନି ଶୀତ, ୨୮ରୁ ୩୦ ଯାଏ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପାଠପଢ଼ା, ପ୍ରଥମ ଦୁଇଦିନ ହସଖୁସି ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣସ୍ତର ମପାଯିବ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ରାସ୍ତାରୋକ। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ପୁଲିସ।
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ୩୦୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ, ଜଣେ ମହିଳା ଅଟକ
  • ||

ହାଇକୋର୍ଟ ରହିତାଦେଶକୁ ଅବଜ୍ଞା, ଦୋକାନ ଭାଙ୍ଗିଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲା

ବାରଙ୍ଗ,୨୮ା୧(ଆ.ପ୍ର.): ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ପୁଲିସ ଗତ ୨୬ ତାରିଖରେ ଜଣେ ଚିକେନ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଭାଇ ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କୁ ଦାଦା ବଟି ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇଛି । ଶୈଳଶ୍ରୀ ବିହାର ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ଚିକେନ ଦୋକାନକୁ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଗତ କିଛିମାସ ହେଲା ଚିକେନ ଦୋକାନୀଙ୍କ ସହ ଜଣେ ବିଲଡରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଉପୁଜି ଥିଲା। ଏହିି ବିବାଦ ହାଇକୋଟରେ ବିଚାର ଚାଲିଥିଲା । ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥାନରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନ କରିବାକୁ ଚଳିତ ମାସ ୧୮ରେ ହାଇକୋର୍ଟ ରହିତା ଦେଶ ଜାରି କରିଥିଲେ । ଏହା ସତ୍ତେ୍ୱ ବିଏମସି ଏବଂ ପୁଲିସ ଉକ୍ତ ବିବାଦୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଚିକେନ କୋକାନକୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇ ଥିଲେ । ୨୬ରେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପୁଲିସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଲିଡର ପାଚେରୀ ନିର୍ମାଣ କରୁ ଥିବା ବେଳେ ନିରଞ୍ଜନ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସକୁ ନିରଞ୍ଜନ ରହିତାଦେଶ ଦେଖାଇ ନିର୍ମାଣ କାମ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏଥିରେ ପୁଲିସ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇ ନିରଞ୍ଜନକୁ ଥାନାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ନାମରେ ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ରାତାରାତି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇ ଥିବା ଚିକେନ ଦୋକାନୀ ମନୋଜ ସାହୁ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ମୁତାବକ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ମୌଜା ପ୍ଲଟ ନଂ ୨୩୨ ଯାହା କି ସାବିତ୍ରୀ ରାଉତ ଏବଂ ଜୟନ୍ତୀ ରାଉତ ଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା । ସେ କେତେକ ସବ ପ୍ଲଟ କରି ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଲିଡର ସମେତ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଲାଗି ଥିବା ଶୈଳଶ୍ରୀ ବିହାର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର କିଛି ବଳକା ସରକାରୀ ଜମି ଉପରେ ମନୋଜ ଚିକେନ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ । ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମନୋଜ ଏବଂ ବିଲଡର ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା । ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୮ରେ ମନୋଜଙ୍କ ଦୋକାନ ଉପରକୁ ଦୁଇଟି ବୋମା ମାଡ ହୋଇ ଥିଲା । ‘ବିବାଦ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ଦାଦାବଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇଛନ୍ତି । ଏହାର ବିଧିବଦ୍ଧ ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ପାଇଁ ମନୋଜ ଦାବି କରିଛନ୍ତି’ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରେ ସେ କହିଥିଲେ ‘ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ପୁଲିସ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଖୋଜୁ ଥିଲେ, ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି । ମନୋଜଙ୍କ ନାମରେ ଗାଡି ପୋଡି ମାମଲା ପୂର୍ବରୁ ଥିଲା, ସେ ଜେଲ ଯାଇଥିଲା । ଜଣଙ୍କ ଘରୋଇ ଜମି ସାମନାରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଏବଂ କିଛି ଘରୋଇ ଜମିକୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି କକୁଡା ଦୋକାନ କରି ମାଡି ବସିଥିଲା । ଏଠାରୁ ହଟିବା ପାଇଁ ଜମି ମାଲିକ ଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ନେଇ ଆହୁରି ୨୦ ଲକ୍ଷ ମାଗୁ ଥିଲା’ ।