PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଭିଡ୍ ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ; କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ନଥିଲେ ବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମିଳିବ ଆଡ୍‌ମିଶନ
  • ||
  • ବିହାର : JDU ନେତା ତଥା MLC ତନଭୀର ଅଖତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , କରୋନାରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ
  • ||
  • ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ପ୍ରାଣହରାଇଲେ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ଘରୋଇ କ୍ଲିନିକରେ ପୁଣି ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିରମହାରାଜପୁର : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରମହାରାଜପୁର ସହରର ସାମ୍ବାଦିକ ଭବନ ନିକଟରେ ଅଳିଆ ଗଦାରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ସେଲୁନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଲିସ ଡିଜି, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଗିରିସଲା ସୀମାକୁ ଯିବେ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଥାନାରେ ପଶି ଧମକ ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ନକଲି ସାମ୍ବାଦିକ ଗିରଫ, ଡ୍ରାଇଭର ସମେତ ୩ ଦାମୀ କାର ଜବତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧ ହଜାର ୭୮ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୪ ହଜାର ୧୮୭ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଏସସିବି କାଜୁଆଲଟିରେ ପଡି ରହିଛି କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଏନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କଲେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଷଢଙ୍ଗିପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ସ୍ପିରିଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ, ୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ସାଲେପୁର ସବ୍-ଜେଲରୁ ଆଉ ୯ଜଣ କଏଦୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ:ହଳଦୀକୁଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତର ପୁରୁଣାପାଣି ଗାଁରେ ଘଟିଲା ଆଘଟଣ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଆଖିବୁଜିଲେ ମା’- ଝିଅ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ପୁଇଁତୋଳା ଛକରେ ଅଟୋ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ,୩ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଇଗିଣିଆ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, କଣ୍ଟେନର ଖସି ଟ୍ରଲର ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ, ହେଲପର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୬୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଞ୍ଚି : ଝାରଖଣ୍ଡର ରାଞ୍ଚିର ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଇ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ୫ ରୋଗୀ ମୃତ, ଯାଞ୍ଚ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ଦିନକରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୮୦୭ ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ଅଧା ଓଡ଼ିଶାରେ କାଳବୈଶାଖୀ, ୩ ଜିଲ୍ଲାରେ କୁଆପଥର ବର୍ଷିବା ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍‌ କମିଶନର, ୧୧ରୁ ବଢ଼ିବ ତାତି
  • ||

ଥାନାରେ ପଶି ପୁଲିସ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସରେ ଅଜବ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଥାନା ଭିତରେ ପଶି ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ପିଟିବା ସହ ଜଣେ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । ଖାଲି ଏତିକିରେ କଥା ସରିନି । ଥାନା ଭିତରେ ଥିବା ଚେୟାର ଟେବୁଲ ଓ ଟିଭି ଭଂଗାରୁଜା କରିବା ସହ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବି ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି ରାଜ୍ୟର ବେଷ୍ଟ ପୁଲିସ ଏରିଆ କହୁଥିବା ସହିଦନଗର ଥାନାରେ ।
ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର କିଛି ଛାତ୍ର, କୁଜି ନେତା ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର କିଛି ଯୁବକ । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରିପାରିନାହିଁ । ଏବେ ପୁଲିସ ସାହାଯ୍ୟ ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସର ।
ଥାନାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଭିଏସଏସ ନଗର ଡିଏଲ କଲୋନୀରେ ଗାଡ଼ି ସାଇଡ ମରାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ୩ ଯୁବକଙ୍କ ସହ କିଛି ଛାତ୍ର ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର କିଛି ପିଲାଙ୍କର ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଛାତ୍ରମାନେ ପିସିଆରକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ । ପିସିଆର ସଂଗେ ସଂଗେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣୁଥିଲା । ପୁଲିସ ପଛେ ପଛେ ଛାତ୍ର ଓ ପଥରବନ୍ଧ ବସ୍ତିର ଯୁବକମାନେ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଆଉ କିଛି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଫୋନ କରି ଡାକି ଦେଇଥିଲେ । ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ, ଛାତ୍ର, ଅଣଛାତ୍ର ଓ କିଛି ଗୁଣ୍ଡାଶ୍ରେଣୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସେମାନେ କହିଥିଲେ, ଜେଲ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଚିତ ଶିକ୍ଷା ଦେବୁ । ଏହି ସମୟରେ ପିସିଆର ଧରି ଆଣିଥିବା ୩ ଯୁବକଙ୍କୁ ଥାନା ଭିତରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ନିର୍ଘାତ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ୩ ଯୁବକଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିବା ସହ ଗୋଡ଼ ଭାଂଗିଥିଲା । ପିଠିରେ ବି ନୋଳା ଫାଟିଲା ।
କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଡିସିଓ ଅଭୟ ରାଉତ(୪୯) ପ୍ରଥମେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳକୁ ୩ ଯୁବକ ଥାନା ଭିତରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଥିଲେ । ସଂଗେ ସଂଗେ ଆଉ କିଛି ଯୁବକ ଆସି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ବାସ୍‌ ମାମଲା ଏଥର ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଲା । ଏଥିରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଯୁବକମାନେ ଥାନାର ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କୁ ଥାନା ଭିତରେ ଧକ୍କା ମାରିଥିଲେ । ପୋଷାକରେ ଥିବା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ।
ତା’ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ଆତଙ୍କରାଜ୍‌ । ପାଟି ଶୁଣି ବାହାରି ଆସିଲେ ଆଇଆଇସି । ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ଥାନାର ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀମାନେ ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତିବାଦ ଦେଖି ସଂଘବଦ୍ଧ ହୋଇ ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ଯୁବକ ଥାନାରେ ଥିବା ଚେୟାର, ଟେବୁଲ ଓ ଟିଭି ଭାଂଗିବା ସହ ଏଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇ ଦେଲେ ।
ଏତିକିରେ ସେମାନଙ୍କ ରାଗ ଥଣ୍ଡା ହୋଇନଥିଲା । ଥାନାରେ ଯାହାକୁ ପାଇଲେ ଗୋଡ଼ାଇ ପିଟିଲେ । ପୁଲିସ କ’ଣ କରିବ କିଛି ଜାଣି ପାରିଲା ନାହିଁ । ଏଭଳି ଆତଙ୍କରାଜ୍‌ ଦେଖି ପୁଲିସ ଭୟରେ ଥରିଥିଲା । ସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେବା ଦେଖି ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ଲହୁଲୁହାଣ ହୋଇଥିବା ୫ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଓ ଆତ ୩ ଯୁବକଙ୍କୁ ସଂଗେ ସଂଗେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏଏସଆଇ ଶ୍ରୀ ରାଉତଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ୫ଟି ଷ୍ଟିଚ ପଡିଛି । ତାଙ୍କୁ ପରେ ପରେ ଏକ ଘରୋଇ ହସପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେଉଁଠି ପୁଲିସ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇପାରୁନାହିଁ, ସେଠି ସାଧାରଣ ଜନତା କେତେ ସୁରକ୍ଷିତ? ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଆକ୍ରମଣକାରୀ ହେଉଛନ୍ତି ସହିଦନଗର ଥାନା ପୁଲିସର ଅତି ଖାସ୍‌ । ସେମାନଙ୍କୁ ସବୁ ବେଳେ ଆଇଆଇସି ଓ ଏସିପି ପାଖରେ ବସାଇ ଖଟି କରନ୍ତି ତ’ ଆଉ କେତେବେଳେ ଥାନା ପଛରେ ମଦର ଆସର ଜମାନ୍ତି । ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ଯେ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଲିସ କି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଉଛି ନା ମାମଲାକୁ ସବୁ ଘଟଣା ଭଳି ରଫାଦଫା କରୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର