ପୁଲିସ୍‌ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର; ପିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇ କମାଣ୍ଡର ସହ ୫ ନିହତ

ରାଉରକେଲା/କୁଆରମୁଣ୍ଡା,୨୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ/ଆପ୍ର): ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଖୁଣ୍ଟି ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଡକୀ ଗ୍ରାମର ତିର୍‌ଲା ପାହାଡ଼ରେ ଆଜି ସକାଳ ସାଢ଼େ ୬ଟାରେ ପୁଲିସ୍‌ ଓ ପିପୁଲ୍ସ ଲିବରେସନ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ପିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇ) ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳି ବିନିମୟ । ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ପିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଏକେ-୪୭, ଗୋଟିଏ ପିସ୍ତଲ, ୩ଟି ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ, ଏକେ-୪୭ର ମାଗାଜିନ, ୩ଟି ବନ୍ଧୁକର ମାଗାଜିନ, କାରବାଇନ୍‌ର ମାଗାଜିନ, ୨୬୪ ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଓ ୮ଟି ପିଠୁ ମିଳିଛି ।
ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ପଶ୍ଚିମ ସିଂହଭୂମର ଖୁଣ୍ଟି ଜିଲ୍ଲା ଏଏସ୍‌ପି ଅନୁରାଗ ରାଜଙ୍କୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ ପିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇର ଏକ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ତିର୍‌ଲା ପାହାଡ଼ରେ ଲୁଚିଛନ୍ତି ଓ ସେମାନେ କୌଣସି ଘଟଣା ଘଟାଇବା ଲାଗି ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ ଅଡକୀ ଓ ବଦଗାଁ ଥାନା ପୁଲିସ୍‌କୁ ସେଠାରେ ଚଢଉ କରିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ଦୁଇ ଥାନାର ପୁଲିସ୍‌ ବାହିନୀ ଏବଂ ୨୦୯ କୋବ୍ରା ବାଟାଲିୟନର ଯବାନମାନେ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ବିକି କୁମାର ପାଣ୍ଡେ ଓ ସହକାରୀ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗତକାଲି ରାତିରୁ ଅଡକୀ ଗ୍ରାମରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍‌ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଆଜି ସକାଳ ସାଢ଼େ ୬ଟା ସମୟରେ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ପିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇ ସଦସ୍ୟମାନେ ପ୍ରଥମେ ଗୁଳି ଚାଳନା କରିଥିଲେ । ଏହାର ପାଲଟା ଜବାବ ଯବାନମାନେ ଦେଇଥିଲେ । ପ୍ରାୟ ଅଧଘଣ୍ଟା ଧରି ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଅଡକୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା କମାଣ୍ଡର ପ୍ରଭୁ ସାଏବ ବୋଦ୍ରା ଓ ତାଙ୍କର ୪ ଜଣ ସହଯୋଗୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଧରାଇ ଦେବା ଲାଗି ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ସରକାର ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହି ଗୁଳି ବିନିମୟ ସମୟରେ ପିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇର ସଦସ୍ୟ ସାମୁ ଚୁଟିଆ ପୂର୍ତ୍ତି (୨୫) ଏବଂ ପ୍ରବୀଣ ମୁଣ୍ଡୁ (୨୦) ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ରାଞ୍ଚି ସ୍ଥିତ ରିମ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ବାକି ୪ ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳି ପାରିନାହିଁ । ଖସି ଯାଇଥିବା ପିଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ଆଇ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ଲାଗି ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍‌ ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ଅଡକୀର ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି । ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ପ୍ରଭୁ ସଂଗଠନର କମାଣ୍ଡର ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ସହ ଅଡକୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବୋଲେରୋ ଭିତରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାର୍ଶ: ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୁଲିସ,ପୁରୁଷ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପିସ୍ତଲ ଡିଲ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ : ସ୍କର୍ପିଓରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ କଲଗାର୍ଲ !

ରାଜଧାନୀରେ ବନ୍ଧୁକ ଡିଲ୍‌ ବେଳେ ମହିଳା ସମେତ ୩ ଗିରଫ, ଖସିଗଲେ ବିକିବାକୁ ଆସିଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀ

ରାଉରକେଲାରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି …

କରୋନାରେ ଆଉ ୧୫ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୩୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା

୧୦୦ ଶର୍ଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ