PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ମୁଖ୍ୟ ବଜାରରେ ହଠାତ୍ ଭୁଶୁଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟି, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପଥଚାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ୟୁପିରେ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ହଙ୍ଗାମା, ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ନିୟୋଜିତ

ସହାରନପୁର ୨୧/୨: ୟୁପିର ସହାରନପୁରରେ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ହଙ୍ଗାମା । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ ଧାଁ ଦୌଡ ଲାଗିଯାଇଛି । ହଙ୍ଗାମା ଖବର ପାଇବା ପରେ ଆନନ ଫାନନରେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏବଂ ସ୍ଥିତିକୁ ସମ୍ଭାଳିଲେ ।

ବଡଗାଁଓ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଭୀମରାଓ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କରିବାପାରେ  ବଡ ଧରଣର ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଯାଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସକାଳେ କିଛି ଲୋକ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ହୋ ହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା । ଗ୍ରାମବାସୀ ତୁରନ୍ତ ଆଉ ଏକ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ ।  ପରେ ଏହି ଆଶ୍ୱାସନା ମିଳିବା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଶାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ପୁଣି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିବାର ଆଶଙ୍କାରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । କିଏ ଏବଂ କାହିଁକି ଏହି ମୂର୍ତ୍ତକୁ ଭାଙ୍ଗିଛି ତାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ମୂର୍ତ୍ତି ନଲାଗିବା ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ନିୟଜିତ ରହିବ ।