PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଚାର ବ୍ୟାନ୍ କଲେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର , ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ପାଇଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • ସୁଶିଲ ଚନ୍ଦ୍ରା ନୂଆ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲିରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଚାର , ୬ଟି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ ପାଇଁ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • କଟକ ଏସ୍‌ସିବିରୁ ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା – ହାଇଦର ଫେରାର ପଛରେ ତାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ହାତ ଅଛି, ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରକୁ ଜଗୁଥିବା ନିଲମ୍ୱିତ କନଷ୍ଟେବଲ ମହମ୍ମଦ ମୌସିମ୍,‌
  • ||
  • ଭାରତରେ ରୁଷ୍ ଟିକା ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ୍ –V କୁ ମଞ୍ଜୁରୀ , ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି ବୈଠକରେ ନିଆଗଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି, ମାନବ ଦେହରେ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ୨ ଜଣ ନୂଆ କୁଳପତିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର: ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ବାଘୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ୪ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତହେଦ
  • ||
  • କଟକ: ନିଆଳିର ଏକ ବିଲରୁ ଏକ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସୀମା ସିଲ, ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ପହଞ୍ଚିବ ୨ ଲକ୍ଷ ୭୧ ହଜାର ଟିକା
  • ||
  • ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଛକ ପୁକୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଜଙ୍ଗସନ୍ରୁ ୯୨୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଧରିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ୱିଙ୍ଗ, ୮ ଗିରଫ, ଟ୍ରକ୍ ଓ ମ୍ୟାକ୍ସପିକ୍ପ ଜବତ
  • ||
  • ବୀରମହାରାଜପୁର: ଚନ୍ଦଲି ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଭିତରୁ ଜଣେ ଶିକାରୀ ଗିରଫ,ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ, ଖସିଗଲେ ୩ଜଣ ଶିକାରୀ…
  • ||
  • କଟକ: ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲା ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: କୂଳଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ସୀମାନ୍ତରୁ ବିରାଟକାୟ ହରିଣ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଟକ: ହଷ୍ଟେଲ ଭିତରେ ପଶି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତଡୁଛି ପୁଲିସ, ଏସସିବି ବିଏସି ନର୍ସିଂ କଲେଜରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅସନବଣି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ୧୫ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବର ଅହିରାଜ ସାପ
  • ||

ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ: ଭଉଣୀକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ନେଇ ଭିଣୋଇ ହେଲେ ଥାନାରେ ଫେରାଦ୍…‌

ଜଗତସିଂହପୁର ୦୮/୦୪: ପୁଲିସ ଚାକିରି କରିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଛି ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ ଭଳି ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ । ଏଭଳି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଉ କେହି ନୁହେଁ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନିଜ ଭଉଣୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅର୍ଥାତ ଭିଣୋଇ ଆଣିଛନ୍ତି । ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ଏନେଇ ଭିଣୋଇଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା ହୋଇଛି । ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ମାମଲାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ନେଇ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିରେ କେତେ ସତ୍ୟତା ରହିଛି ତାହାକୁ ପରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି ।

ହୋଲି ପର୍ବ ଦିନ ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଏକ ଗାଁରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ସଂପୃକ୍ତ ଭିଣୋଇଙ୍କୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ଏହି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ(ଶାଳକ) ଓ ତାଙ୍କ ବାପା(ଶ୍ୱଶୁର) ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଦିନ ୨ଟା ସୁଦ୍ଧା କିଛି କାରଣ ନଥାଇ ଏଭଳି ହଙ୍ଗାମା ଛିଡ଼ା କରିଥିଲେ ଉଭୟ ବାପ, ପୁଅ । ଅବଶ୍ୟ ଏଭଳି ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣ ପଛରେ ଏକ କାରଣ ରହିଥିବା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚୀତ ହୋଇଛି ।

କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭଉଣୀକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏହି ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକ । ଯୁବକଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଘର ବାଲିକୁଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ଏକ ଗାଁରେ ଥିବା ନିଜ ମାମୁଘରେ ରହି ଆସୁଥିଲେ । ଯୁବତୀଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟ ଏହି ଗାଁରେ । ଫଳରେ ଉଭୟଙ୍କ ଭିତରେ ସଂପର୍କ ସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ଭିନ୍ନ ଜାତିର ଥିଲେ । ତେଣୁ ଝିଅ ଘର ପକ୍ଷରୁ ଏଭଳି ସଂପର୍କକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା । ତଥାପି ଏହି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରି ନେଇଥିଲେ । ହେଲେ ଏବେ ଯାଏ ଏଭଳି ବିବାହକୁ ବିରୋଧ କରି ନିଜ ଝିଅର ମୁହଁ ଚାହୁଁ ନହାଁନ୍ତି ଜନ୍ମିତ ବାପା । ଏଣେ ପୁଣି ଏହି ଦମ୍ପତି ଏବଂ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଓ ତାଙ୍କ ବାପା ଗୋଟିଏ ଗାଁରେ ରହୁଛନ୍ତି । ସେଦୃଷ୍ଟିରୁ ତିକ୍ତତା ରହି ଆସିଛି । ହୋଲି ଦିନ ହଠାତ୍‌ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଓ ତାଙ୍କ ବାପା ନିଜ ଝିଅର ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । କାହିଁକି ଝିଅକୁ ବିବାହ କଲୁ କହି ଇଟା ଓ ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟିଥିଲେ । ନିର୍ଘାତ ମାଡ଼ରେ ଯୁବକ ତଥା ଝିଅର ସ୍ୱାମୀ ତଳେ ପଡ଼ି ଛଟପଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏକ ବନ୍ଧୁକରୁ ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିଲେ । ତା’ସହ ସଂପୃକ୍ତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ତଥା ଶାଳକ ନିଜ ଆହତ ଭିଣୋଇଙ୍କ ବେକରେ ଥିବା ସୁନା ଚେନ୍‌କୁ ଝାମ୍ପି ନେଇଥିଲେ ।

ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଏଭଳି ବର୍ବର ଆକ୍ରମଣର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ପତ୍ନୀ । ହେଲେ ହିତାହତ ଜ୍ଞାନ ଭୁଲି ସଂପୃକ୍ତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଜ ଭଉଣୀଙ୍କ ପୋଷାକ ଚିରି ୨୦ ଗ୍ରାମର ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟି ନେବା ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ନେଇ ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଭିଣୋଇ ତଥା ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ । ଉକ୍ତ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ସଂପୃକ୍ତ ଭିଣୋଇଙ୍କ ଏକ ଦୁଇ ଚକିଆ ଗାଡ଼ିକୁ ଉଭୟ ବାପ, ପୁଅ ଠେଙ୍ଗାରେ ବାଡ଼େଇ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି । ଯଦି ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଏ ତେବେ ଗୁଣ୍ଡା ଲଗାଇ ଜୀବନ ନେଇଯିବୁ ବୋଲି ଆହତ ଭିଣୋଇଙ୍କୁ ଧମକ ଦିଆଯାଇଥିବା ନେଇ ପୁଲିସର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଇଛି । ଅନେକ ସମୟରେ ପୁଲିସ ବନ୍ଧୁକ ଆଣି ଶାଳକ ଧମକ ଚମକ ଦେଇଥାନ୍ତି ବୋଲି ଭିଣୋଇ ଏତଲାରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ।

ପୁଲିସ କହିବା କଥା, ହୋଲି ଦିନ ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲା । ପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା ହୋଇଥିଲା । ଯେହେତୁ ଏହା ପାରିବାରିକ ଝାମେଲା ତେଣୁ ଆପୋସ ଆଲୋଚନା ଭିତରେ ତୁଟି ଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା । ପରେ କିନ୍ତୁ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରାଯିବା ନେଇ ଭିଣୋଇ ନିଜ ଶାଳକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଫେରାଦ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଉକ୍ତ ଏତଲାରେ ଜ୍ୱାଇଁ ନିଜ ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ନେଇ ପୁଲିସ ମାମଲା ଭିତରକୁ ଭିଡ଼ିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ।