୧୭୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରି ପୋଲିସ କହିଲା ୯୨୦ ଗ୍ରାମ୍, ବାକି ସବୁକୁ ବିକ୍ରି କରି ପାଇଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୯: ଦିଲ୍ଲୀର ଜାହାଙ୍ଗୀରପୁରୀ ଥାନାରେ ମୁତୟନ ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇକୁ ନିଜର ୩ ଜଣ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ବିକ୍ରି କରିଦେଇଛନ୍ତି। ମାମଲାର ଖୁଲାସା ହେବାପରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଦୁଇ ଜଣ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ ଓ ଜଣେ ସିପାହୀଙ୍କୁ ସସପେଣ୍ଡ କରି ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତର ନିର୍ଦେଶର ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଏବେ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କୁ ସନ୍ଧାନ କରୁଛି, ଯାହାଫଳରେ ତାକୁ ପଚରାଉଚରା କରି ଦୋଷୀ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଜିଲ୍ଳା ପୋଲିସ ଡେପୁଟି କମିଶନର ବିଜୟନ୍ତା ଆର୍ଯ୍ୟା କହିଛନ୍ତି, ଏହି ମାମଲାରେ ଦୁଇଜଣ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର, ଜଣେ କନଷ୍ଟେର ଓ ସିପାହୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଦେଇଚନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ୧୧ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଜାହାଙ୍ଗୀରପୁରୀ ଥାନାରେ ମୁତୟନ ଜଣେ ହାବିଲଦାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀ ଅନିଲକୁ ସେ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଗିରଫ କରିଦିଆଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଘରର ତଲାସୀ ସମୟରେ ପୋଲିସ ୧୭୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

କିନ୍ତୁ ହାବିଲଦାର ଅନିଲ ପାଖରୁ କେବଳ ୯୨୦ ଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ହେବା ଦରକାର। ଏହାଦ୍ବାରା ଅନିଲଙ୍କୁ ଥାନାରୁ ହିଁ ଜାମିନ୍ ମିଳିଯାଇଛି। ଏହାପରେ ହାବିଲଦାର ଏଣ୍ଟ୍ରି ନକରି ୧୭୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇକୁ ମାଲଖାନା​‌ରେ ରଖିଥିଲେ। ଏହା ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିବା ପରେ ହାବିଲଦାର ଜଣଙ୍କର ମାଲଖାନା ଇନଚାର୍ଜଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା।

ଏହାପରେ କନଷ୍ଟେବଳ ଗଞ୍ଜେଇକୁ ନିଜର ୩ଟି ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ସପ୍ଳାୟରଙ୍କୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଛି ଟଙ୍କା ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ବାଣ୍ଟି ନିଅନ୍ତି। ଏହି କଥା ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚି ଯାଇଛି। ପୋଲିସ ସୁତ୍ରରୁ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣକାରୀ ଅନିଲର ତଲାସୀ କରାଯାଉଛି, ଯାହାର ସତ୍ୟାସତ ଜାଣି ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହର କରାଯାଇ ହେବ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ନୟାଗଡ଼ରେ ନକଲି ନୋଟ୍‌ ଦେଇ କିଣୁଥିଲା ଗାଡ଼ି, ଧରା ପଡ଼ିଗଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମୃତ

ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଆଇନ ଛାତ୍ରୀ ୪୦୪୨ ଚାଉଳରେ ଲେଖିଲେ ଭଗବତ୍ ଗୀତା, ଲାଗିଲା ଏତେ ସମୟ

WHO ମୁଖ୍ୟ ହିନ୍ଦୀରେ ଟୁଇଟ କରି ଭାରତକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ..

ଫ୍ଲିଫକାର୍ଟ କରିଦେଉଛି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ, ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ଭିତରେ କୋଟିପତି ହେଲେଣି ୭୦ ଜଣ ଲୋକ…

କରୋନା କଟକଣାକୁ ଫୁ… ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ