PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ପୋଲିସର ତଦନ୍ତକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଥାନା ଘେରାଉ

ରାଉରକେଲା, ୨୪।୧  ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ୪ ମାସ ହେଲା ପୋଲିସ ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରୁଛି ନାଁ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରୁଛି । ଶେଷରେ  ଆଜି  ଶତାଧିକ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା ପୁରୁଷ ରାଉରକେଲା ବିଶ୍ରା ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ ।

ବିଶ୍ରା ଥାନା ବିଜାଡ଼ିହି ଗାଁର ଅନିଲ ତାପୋ ଙ୍କ ପୋଡି ଯାଇଥିବା ମୃତ ଦେହ ବିଶ୍ରା ନାଳ ନିକଟରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା  ବିଶ୍ରା ପୋଲିସ । ପ୍ରଥମେ ଅପମୃତ୍ୟ ମାମଲା ରୁଜୁ  କରିଥିଲା ପୋଲିସ ।ପରିବାର ଲୋକେ ତା ପରଦିନ ଆର୍ଥ।ତ ୧୧  ତାରିଖରେ  ଶବ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପରେ  ଥାନାରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ  କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଏହା ଭିତ​‌ରେ  ୪ ମାସ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି।

ପରିବାର ଲୋକେ ବାରମ୍ବାର ଥାନାକୁ ଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସୁଫଳ ମିଳୁନି। ଶେଷରେ ଆଦିବାସୀ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଜର୍ଜ ତିର୍କୀ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଥାନା ଘେରାଉ  କରିଥିଲେ। ଥାନାରେ ଆଡ଼ିସିନାଲ ଏସପି ପହଞ୍ଚି ପ୍ରତିଶ୍ରୁ୍ତି ଦେବା ପରେ  ଲୋକେ ଧରଣାରୁ ଉଠିଥିଲେ । ତେବେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରେ ଖିଲାପ   ହେଳେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବୋଲି ଲୋକମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।