PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ପୁଲିସ୍‌

source:odishasuntimes.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୬ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ବହୁତ ହୋଇଗଲା । ଏବେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଆମର ୬ଟି ଦାବି ମାନି ନିଅ । ନ ହେଲେ ଆମେ ଆମ ପାୱାର ଦେଖାଇ ଦେବୁ । ଏହା ହେଉଛି ସରକାରଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ୍‌ର କଡ଼ା ଚେତାବନୀ । ପୁଲିସ୍‌ ଅଫିସ୍‌ର, ହାବିଲଦାର, କନଷ୍ଟେବଳ ଓ ସିପାହୀ ସଂଘ ମିଳିତ ଭାବେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ଆସନ୍ତା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସମସ୍ତେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ।
ସଂଘ ସମୂହ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନରେ ଥିବା ଅସଙ୍ଗତି ଦୂର କରିବା ସହିତ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା, ଘରଭଡ଼ା, ମାସିକ ମେଡିସନ୍‌ ଭତ୍ତା ଭାବେ ୧୨୦୦ ଟଙ୍କା, ବାଇକ୍‌ ଭତ୍ତା ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା, ପୋଷାକ ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣ ଭତ୍ତା, ଟିଏ, ଡିଏ, ଏଚ୍‌ଆରଏ ଦିଆଯାଉ । ଆମେ ସରକାରଙ୍କୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଦେଲୁ । ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କଳାବ୍ୟାଚ୍‌ ପିନ୍ଧି କାମ କରିବୁ । ଏହା ଭିତରେ ଯଦି ସରକାର ଦାବି ନ ମାନିବେ ତେବେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଓଡିଶା ପୁଲିସ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବେ । ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥିତି ପାଇଁ ସରକାର ଦାୟୀ ରହିବେ ।
ବିଭିନ୍ନ ପୁଲିସ ସଂଘ ସଭାପତିମାନେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସରକାରଙ୍କୁ ଗତ ୪ ତାରିଖ ଯାଏ ସମୟ ଦେଇଥିଲୁ । ଏହି ସମୟସୀମାରେ ଦାବି ମାନି ନେବେ ବୋଲି ଭାବିଥିଲୁ । ହେଲେ କିଛି ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ । ଗୁରୁବାର ରାଜ୍ୟର ୬୨ ହଜାର ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସମସ୍ତ ଥାନାରେ କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ । ତା’ପରେ ବନ୍ଧୁକ ଓ ଅନ୍ୟ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଫେରାଇ ଦେବୁ । ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ଯାଏଁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବୁ । ସରକାରଙ୍କ ସହ ବହୁବାର ଆଲୋଚନା କରି ବିଫଳ ହେବାରୁ ଆମେ ଏମିତି ଚରମ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛୁ ବୋଲି ସଂଘ କହିଛି ।