PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • Tokyo Olympics : ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମ ପଦକ, ଭାରଉତ୍ତୋଳନରେ ମୀରାବାଈ ଚାନୁ ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜଳଭଣ୍ଡାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୭୭ ହଜାର କ୍ୟୁସେକ ଜଳ, ପୁଣି ଗେଟ୍ ଖୋଲିବା ନେଇ ବାଜିଲା ସାଇରନ୍
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳନ୍ଦୀ ନଦୀର ହଦଗଡ ଡ୍ୟାମରୁ ହୋମିଓପାଥି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଦୁଇ ଦିନ ତଳୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଘର ଭିତରୁ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ତୈମୁର ସହିତ ତୁଳନା କଲେ ପୁନମ୍ ମହାଜନ, ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ କହିଲେ ଶକୁନି

source:www.theweek.in

ଘାଟକୋପର ୫/୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ରାଜନୀତିରେ ବୟାନବାଜି ସେତେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପରସ୍ପର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କରୁନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ସାଂସଦ ପୁନମ ମହାଜନ ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ତାଙ୍କ ତୁଳନା ଶକୁନି ସହିତ କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ତୈମୁର ସହିତ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି ।

ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ କହିଲେ ଶକୁନି
ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଘଟକୋପରରେ ଏକ ସମାରୋହରେ ପୁନମ ମହାଜନ କହିଲେ ଯେ ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧୀମାନେ ଯେଉଁ  ଗଠବନ୍ଧନ(ମେଣ୍ଟ) କରିଛନ୍ତି ତାହା ‘ଠଗ’ ବନ୍ଧନ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଏ ଶରଦ ପାୱାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶୁଣନ୍ତି ବୋଲି ବାହାନା କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ସେ ମହାଭାରତର ଶକୁନି ମାମୁଁ ଓ ରାମାୟଣର ମନ୍ଥରା ଭଳି ସମସ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳି ଲଗାନ୍ତି । ସେ ମଧ୍ୟ ମହାମେଣ୍ଟର ଏକ ଅଂଶ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତେ ମିଶି ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବିକାଶ ନୀତିକୁ ରୋକିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତଥାପି ଏହି ମେଣ୍ଟକୁ ହରାଇ ପଦ୍ମ ଫୁଟିବ ।

ନିଜ ମାଙ୍କ କଥା ଶୁଣିଥାନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ
ପୁନମ କଂଗେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କେବଳ ନିଜ ମାଙ୍କ କଥା ଶୁଣନ୍ତି । ସବୁବେଳେ ରାଫେଲ ରାଫେଲ ଚିଲ୍ଲଉଛନ୍ତି, ସେ ରାହୁଲ ନୁହେଁ ‘ରାଫୁଲ’ । ସେତିକିରେ ସେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଛାଡି ନାହାନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ତୈମୁର ଅଲ୍ଲୀ ଭଳି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫଟୋକୁ ପ୍ରସାରିତ କରୁଛି । ସେ ତାଙ୍କୁ ପାର୍ଟିର ମହାସଚିବ କରି ‘ବେଟି ଲାଓ ବେଟି ବଚାଓ’ ଯୋଜନାର ନାରାକୁ ସଫଳ କରୁଛି ।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ହେଉଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଜେଜେ
ମହାଜନ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ଯ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଭୂଲି ନାହାନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମମତା ହେଉଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଜେଜେ । ତାଙ୍କ କାମ ଅତି ଅମାନବୀୟ । ଏଭଳି କାମ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଓ ବିଏସପି ସୁପ୍ରିମୋ ମୟାବତୀ କରନ୍ତି । ସେମାନେ ସବୁବେଳେ ନିଜ ନିଜ ଭିତରେ ଲଢନ୍ତି ଆଉ ଏବେ ସମସ୍ତେ ମିଶିକି ମୋଦିଙ୍କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଲଢୁଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର