PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର : ଯୋଡିକୁଅ ଛକ ନିକଟରେ ଗଛ କଟାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଗଛ ପଡି ୭ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଧାନ ବିକ୍ରିରେ ଅନିୟମିତତା, ଦଲାଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ଧାନ କିଣୁନି ସମବାୟ ସମିତି, ଆନନ୍ଦପୁର ଏନଏଚ ୫୩ ବସନ୍ତିଆ ଛକରେ ଧାନବସ୍ତା ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ କଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ମାଲକାନାଗିରି : ମାଓ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେର୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ମର୍କାନାର-ବଡ଼ପରା ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଆଇଇଡି ଠାବ କଲେ ବି.ଏସ.ଏଫ୍ ଯବାନ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ବଡପୁକେଲ ଗ୍ରାମରେ ହାଜି ମାଝୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୫ଟି ହାଇ ରିସ୍କ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର, ୭ ଦିନ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବେ ଏହି ୫ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତା, ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପୌରାଞ୍ଚଳ କମିଶନଙ୍କୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶକୁ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୮ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ହାଇୱା ଜବତ କଲା ଛତ୍ରପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଆଜି ପଦ୍ମଭୂଷଣ ମନୋଜ ଦାସଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ, ସେ ଏକାଧାରାରେ ଜଣେ ଦାର୍ଶନିକ, ଜଣେ ଚିନ୍ତକ-ଲେଖକ, ସେ ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ଦ୍ୱିଭାଷୀ ଓଡିଆ ଲେଖକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ନାରାୟଣ ପାଟଣା ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ୬୦ଟି ଜିଲେଟିନ,୫୦ଟି ଇଲେକଟ୍ରିକ ଡିଟୋନେଟର,୫ ବଣ୍ଡେଲ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର,୨.୫ କେଜି ଗନ ପାଉଡର ଜବତ କଲା ବିଏସଏଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜଧାନୀରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଡେଇଁଲା ପାରଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରେ ଅସମ୍ଭାଳ ତାତି ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମାଘ ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ, ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗଜୋଦ୍ଧାରଣ ବେଶ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକ ସାରୁଅ ଗାଁରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରୀରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ। ୨ ବଖରା ଘର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜି ଦେଶର ପ୍ରଥମ “ଭାରତ ଖେଳନା ମେଳା”ର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୧୦ ରାଜ୍ୟରୁ ଫେରୁଥିବା ଓଡିଆ ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ଲାଗି ୭ ଦିନିଆ ଆଇସୋଲେସନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବଢ଼ୁଛି ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ରୁ ସକାଳୁଆ ସ୍କୁଲ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||

ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଭଙ୍ଗା ଡ୍ରେନ୍: ନାଲି କପଡ଼ା ଗୁଡ଼ାଇ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସାରିଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ହେ…ହେ…ଦେଖିକି । ଆଗକୁ ଖାଲ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଚଲାନ୍ତୁ । ସଚେତନ ନାଗରିକମାନେ ଏମିତି କହି ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚେତାଉଥିଲେ । କେହି କେହି ବଡ଼ ପାଟିରେ ଚି+ାର କରି କହୁଥିଲେ ଆଗରେ ଭଙ୍ଗା ଡ୍ରେନ୍ । ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଯାଆନ୍ତୁ । ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଏମିତି ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ମହର୍ଷି କଲେଜ ପଛ ପାଖ ରାସ୍ତାରେ ।
୩୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡସ୍ଥିତ ମହର୍ଷି କଲେଜ ପଛ ରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଛି । ୩୦ ଫୁଟିଆ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଡ୍ରେନ୍ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛି । ପ୍ରାୟ ୩ ଫୁଟ୍ ଖାଲ ହୋଇଛି । ଲୁହା ଛଡ଼ ଉପରକୁ ଟେକି ହୋଇ ରହିଛି । ଟିକେ ଅସାବଧାନ ହେଲେ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ହେବା ଥୟ । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଡ୍ରେନ୍ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପ୍ରତି କେହି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହାନ୍ତି । କେବଳ ନାଲି କପଡ଼ା ଖଣ୍ଡେ ଗୁଡ଼ାଇ ସମସ୍ତେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ସାରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ।
ସତ୍ୟନଗରର ଶାନ୍ତିପଲ୍ଲୀ ବସ୍ତିରୁ ସତ୍ୟକାଳୀ ବସ୍ତିକୁ ଯୋଡ଼ୁଥିବା ଏହି ରାସ୍ତା ଉପରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି । ଦୈନିକ ଚଳପ୍ରଚଳ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଏହା ଅଭ୍ୟାସରେ ପଡ଼ିଗଲାଣି । ହେଲେ ଅଜଣା ଲୋକମାନେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ଗଲାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକ ଡ୍ରେନ୍ରେ ପଡ଼ି ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ହୋଇଥିବାର ନଜିର ରହିଛି । ବିଶେଷକରି ରାତିରେ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।
ଏନେଇ ପୂର୍ବତନ କର୍ପୋରେଟର ଭାନୁପ୍ରିୟା ଦାସଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଲେ, ଡ୍ରେନ୍ର ମରାମତି ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର ସରିଛି । ଏକ ଠିକା ସଂସ୍ଥା ଏହାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛି । ଖୁବ୍ଶୀଘ୍ର ରାସ୍ତା ମରାମତି ହେବ ।