PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଦୁଇ ସନ୍ତାନର ଜନନୀଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ସଫଳତା: ପାୱାର୍‌ ଲିଫ୍‌ଟର ରଞ୍ଜିତା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର, ୭ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଏସୀୟ କ୍ଲାସିକ୍‌ ପାୱାର୍‌ଲିଫ୍ଟିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌ରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣପଦକ ଜିତିଥିବା ପାୱାର୍‌ ଲିଫ୍‌ଟର୍‌ (ଶକ୍ତି ଉତ୍ତୋଳିକା) ରଞ୍ଜିତା ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଗୁରୁବାର ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଓଡ଼ିଆ ମହିଳାଜଣକ ସମ୍ପ୍ରତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁମ୍ବାଇରେ ରହୁଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନିଜ ମୂଳ ସହର ବ୍ରହ୍ମପୁର ବୁଲି ଆସିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଗୁରୁବାର ସେ ବ୍ରହ୍ମପୁର କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶକ୍ତି ଉତ୍ତୋଳିକା ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ ସହରର କ୍ରୀଡ଼ାପ୍ରେମୀ ଗୋଷ୍ଠୀ । ସେ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ହଷ୍ଟେଲ୍‌ର ଭାରୋତ୍ତୋଳନଙ୍କ ସମେତ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିବା ଯୁବ ବକ୍ସରମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ପାଖରେ ପାଇ ବେଶ୍‌ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇଥିଲେ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍‌ ।
ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନାର ଉତ୍ତରରେ ରଞ୍ଜିତା ନିଜ ସଂଘର୍ଷମୟ ଖେଳ ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବା ସହ ଖେଳରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ବୟସକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ପାଖରେ ବୟସ କେବଳ ଏକ ସଂଖ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଦୁଇ ସନ୍ତାନର ଏହି ଜନନୀ । ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭାରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା କ୍ରୀଡ଼ା ସଂଘ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଅଶୋକ କୁମାର ସାହୁ, ଆଥ୍‌ଲେଟିକ୍‌ସ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କୋଚ୍‌ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ, ବାସ୍କେଟ୍‌ବଲ୍‌ କୋଚ୍‌ କାଜଲ କୁମାର ସାହୁ, ମୁଷ୍ଟିଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଶିଶିର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଭାରୋତ୍ତୋଳନ ପ୍ରଶିକ୍ଷିକା ସୀତା ଜେନା, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ଇନ୍‌ଚାର୍ଜ ସଚ୍ଚିନ୍ଦ୍ର ମାଝୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ରଞ୍ଜିତା ମିଶ୍ରଙ୍କ ପିତା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗାନ୍ଧିନଗର-୨ ଗଳି ବାସିନ୍ଦା ତଥା ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସହକାରୀ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର୍‌ ଜଗନମୋହନ ମହାପାତ୍ର, ନୃସିଂହ ପାଢୀଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ଭେଟେରାନ୍‌ ଖେଳାଳି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମଙ୍ଗୋଲିଆରେ ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏସିଆ କ୍ଲାସିକ୍‌ ପାୱାର୍‌ଲିଫ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌ରେ ୧୨୨ କେଜି ଶକ୍ତି ଉତ୍ତୋଳନ ଇଭେଣ୍ଟ୍‌ରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି ରଞ୍ଜିତା । ଏସୀୟ ପଦାର୍ପଣରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣବିଜେତା ସାଜିଛନ୍ତି କୋଚ୍‌ ବିନୁତା ରଘୁନାଥଙ୍କ ଏହି ଶିଷ୍ୟା । ଭବିଷ୍ୟତରେ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ସେ ।