PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବିନି: ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): “କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବି ନାହିଁ । କଂଗ୍ରେସରେ ରହିବି । କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବି ।” ଦଳ ଡିଆଁ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ତଳସରା ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମାଝି ଏଭଳି ଦମ୍ଭୋକ୍ତି ରଖିଛନ୍ତି ।
ନବ ଦାସ ଓ ଯୋଗେଶ ସିଂହଙ୍କ ଭଳି ତଳସରା ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ନେଇ ବେଶ୍‌ କିଛିଦିନ ହେବ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏପରିକି ସେ ବିଜେଡି କ୍ୟାମ୍ପ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିବା ଅନେକ ଅନୁମାନ କରୁଥିଲେ । ମାତ୍ର ସବୁ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ । ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କହିଛନ୍ତି, ସେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁନି । ତେଣୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳକୁ ଯିବାର ନାହିଁ । ସବୁ ନେତା ସମାନ ନୁହନ୍ତି । ତେଣୁ ଏଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚାର କୌଣସି ମାନେ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି । ତେଣୁ କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତି ଆହୁରି ମଜବୁତ ଅଛି ।
ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଦଳ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି, ତାହାର ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ସଂଗଠନ ଉପରେ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । କାଁ ଭାଁ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଆଗାମୀଦିନରେ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କଂଗ୍ରେସ ସହ ଯୋଡ଼ି ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର