PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ବାଇକ୍ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୫ ଗିରଫ, ୫ ବାଇକ ଜବତ…
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ଓ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ବଢିଲା କୋଏଲ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର, ଖୋଲିଲା ମନ୍ଦିରା ଡ୍ୟାମର ତିନି ଗେଟ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି କୁଳପତି ସମ୍ମିଳନୀ, ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ପାଠପଢ଼ା ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ଆଜି ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ, ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସବୁ ଶକ୍ତି ଖଟାଇବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ରସଗୋଲା ଦିବସ, ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ରସଗୋଲା ଦେଇ ମାନଭଞ୍ଜନ କରିବେ ନିଳାଦ୍ରୀନାଥ
  • ||
  • ଗଜପତି: ACF ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, DFO ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ବେହେରାଙ୍କୁ ଜେରା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : କୁତ୍ରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଞ୍ଚରା ବଜାରପଡାରେ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୯୧୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜ ଅଧିନ ଖୁଣ୍ଟାପଡା ପଞ୍ଚାୟତର କୁଲାଡେରା ଗାଁରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଉପଦ୍ରବ, ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗି ୧୦ ବସ୍ତା ଧାନ ଓ ୮୦ କେଜି ଚାଉଳ ନଷ୍ଟ କଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଲଘୁଚାପ ଆଣିଲା ବଡ଼ ବର୍ଷା, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ, ରତ୍ନସିଂହାସନକୁ ଫେରିବେ ମହାବାହୁ, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପହଣ୍ଡି
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ସିନାପାଲି ଥାନା ପାଟଦର୍ହା ରିଜର୍ଭ ଫରେଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||

ସୁଧୁରୁନି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା, ଏବେ ବି ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ସପୋର୍ଟରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା

www.livehindustan.com

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୩/୦୮: ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତଥା ଭାରତ ରତ୍ନ ବିଜେତା ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି। ଗତ ସୋମବାରଠାରୁ ସେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ସପୋର୍ଟରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏକାଧିକ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କୌଣସି ଉନ୍ନତି ଘଟି ନ ଥିବା ଦିଲ୍ଲୀର ଆର୍ମି ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ମେଡିକାଲ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଜାରି ହୋଇଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୁଲେଟିନ ମୁତାବକ, ଶ୍ରୀ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି । ତାଙ୍କ ରକ୍ତଚାପ ଏବଂ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହର ଗତି ସାମାନ୍ୟ ରହିଛି । ସେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ସପୋର୍ଟରେ ରହିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ୮୪ ବର୍ଷୀୟ ଶ୍ରୀ ମୁଖାର୍ଜୀ ଗତ ସୋମବାର ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଆର୍ମି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧି ଥିବାରୁ ଜରୁରିକାଳୀନ ଭାବେ ସେହିଦିନ ହିଁ ତାଙ୍କର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଥିଲା । ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପୂର୍ବରୁ ନିୟମ ମୁତାବକ ତାଙ୍କର କରୋନା ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହାର ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା । ସେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ସତ୍ତେ୍ୱ ତାଙ୍କର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ସପୋର୍ଟରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ସେ ଗାଧୁଆ ଘରେ ପଡିଯିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିଥିଲା।

ସେପଟେ ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଝିଅ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ଶର୍ମିଷ୍ଠା ମୁଖାର୍ଜୀ ଆଜି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆବେଗପୂର୍ଣ୍ଣ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଗତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୮ ମୋ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ଖୁସିର ଦିନ ଥିଲା, କାହିଁକି ନା ମୋ ପିତାଙ୍କୁ ଭାରତ ରତ୍ନ ମିଳିଥିଲା । ଏବେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପରେ ୧୦ ଅଗଷ୍ଟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ରହିଛି । ଭଗବାନ ତାଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମୋତେ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସୁଖଦୁଃଖକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବାକୁ ଶକ୍ତି ଦିଅନ୍ତୁ ।