PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ବିଜେଡିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପ୍ରତ୍ଯୁଷା ଓ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦/୩: ବିଜେଡିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରତ୍ଯୁଷା ଓ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର । କନ୍ଧମାଳ ସାଂସଦ ପ୍ରତ୍ଯୁଷା ରାଜେଶ୍ୱରୀ ସିଂ ଓ ଦଶପ୍ଲଲା ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଟିକେଟ ନମିଳିବା ନେଇ ଗତକାଲି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ପ୍ରତ୍ଯୁଷା । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଟିକେଟ କଟିବାରେ କିଛି ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ହାତ ରହିଛି । ସେ ଏହାମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି କୌଣସି ଦଳରୁ ଟିକେଟ ନମିଳେ ତେବେ ସେ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ।

ପ୍ରତ୍ଯୁଷା କହିଥିଲେ ଯେ ଦଳ ପାଇଁ ସେ କାମ କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କଲା । ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନ୍ଯାୟ ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ନୟାଗଡରୁ ସେ ଲଢିବାକୁ ଆଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଆଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ତାଙ୍କର ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ୨ ଦଳ ମଧ୍ୟରୁ ସେ ଯେ କୌଣସି ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗଦେଇପାରନ୍ତି ।

ଅନ୍ଯପଟେ ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତା ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର । ଦଶପଲ୍ଲା ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକ ଦଳ ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କ ନିକଟକୁ ନିଜ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପଠାଇଛନ୍ତି । ଟିକେଟ ନମିଳିବାରୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ ପୂର୍ଣ୍ଣ । ସେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ନିଜ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ କିଛି ମୁଷ୍ଟିମେୟ ନେତାଙ୍କ ଭୁଲ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ସେ ଟିକେଟ ପାଇଲେନି । ଦଳରେ ଦୁର୍ନୀତିମୁକ୍ତ ଅପେକ୍ଷା ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ କେଉଁ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ ସେନେଇ କିଛି ସୂଚନା ମିଳିନି ।