PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଗୁଳି ମାରି ଗର୍ଭବତୀ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କଲା ୪ ବର୍ଷର ଶିଶୁ

ଆମେରିକା: ଗୋଟିଏ ଖଟରେ ତଥା ସ୍ବାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ବସି ଟିଭି ଦେଖୁଥାନ୍ତି। ସେହି ଖଟରେ ତାଙ୍କର ଏକ ମାତ୍ର ପୁଅ ମଧ୍ୟ ବସି ଖେଳୁଥିଲା। ହଠାତ୍ ଏକ ଚିତ୍କାର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଲା। ତାହା କୈାଣସି ସିରିଏଲ୍ କି ଅନ୍ୟ କେଉଁ ମଣିଷର ଚିତ୍କାର ସ୍ବର ନ ଥିଲା। ପୁଅଟି ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ହିଁ ବନ୍ଧୁକର ଗୁଳିରେ ମା’କୁ ମାରି ଦେଇଥିଲା। ଏକାଠି ହୋଇ ମଉଜ ମଜଲିସ କରୁଥିବା ବାପା, ମା ଓ ପୁଅର ଖୁସି ବୋଧେ ଭଗବାନ ସହୟ କରିପାରିଲେନି। କେବଳ ,ସେତିକି ନୁହେଁ, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଗଭର୍ବତୀ ଥିଲେ। ଦ୍ବିତୀୟ ସନ୍ତାନର ମା’ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ମହିଳା ଜଣକ। ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁସାରେ, ଖଟ ଉପରେ ବନ୍ଧୁକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଶିଶୁଟି ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ  ଟ୍ରିଗର ଉପରେ ହାତ ବାଜିଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଗୁଳିଟି ସିଧା ମା’ ମୁହଁରେ ଯାଇ ବାଜିଥିଲା। ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଚିକିତ୍ସିତ କରିବା ସମୟରେ ହିଁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣଙ୍କର ବୟସ ୨୭ ବର୍ଷ। ସେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ବସି ଟିଭି ଦେଖୁଥିଲେ।  

ବାପାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ବନ୍ଧୁକ ମାଗି ଘରେ ରଖିଥିଲେ। ମାତ୍ର ବନ୍ଧୁକ ରେଜିଷ୍ଟେସନକାରୀ ଏବେ ଗାୟବ ଅଛି। ଓ୍ବାଂଶିଟନ୍ ରେ ବନ୍ଧୁକକୁ ନେଇ ନୂଆ ଆଇନ ତିଆରି କରାଯାଇଛି। ସେହି ଅନୁଯାୟୀ, ବନ୍ଧୁକକୁ ରଖିବା ବାଲା ଯଦି ବନ୍ଧୁକର ସୁରକ୍ଷା କିମ୍ବା ଧ୍ୟାନ ନ ଦିଏ ତେବେ ତା ବିରୁଦ୍ଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇପାରିବ। ଆମେରିକାରେ ବନ୍ଧୁକ ଆଧାରିତ ହିଂସା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ସ୍କୁଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଏମିତି କେତେ କେତେ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୮ରେ ଆମେରିକାର ଏକ ସ୍କୁଲର ଏଭଳି ଭାବେ ୧୧୩ଜଣର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର