PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

କଶ୍ମୀରରେ ଚାଲିଛି ବଡ଼ ଧରଣର ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜରୁରୀ କାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଔଷଧ ବଣ୍ଟନ ନିର୍ଦେଶ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୪।୨: ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଲଗାତାର ଭାବରେ ବିବାଦ ଜାରି ରହିଛି। ବିଚ୍ଚିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାଙ୍କ ଗିରଫ ପରେ ସୋମବାର ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୫ଏ ଉପରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଶୁଣାଣି ମଧ୍ୟରେ କଶ୍ମୀରରେ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଉଡିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଗତ ଶନିବାର  ବିଳମ୍ବିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଖାଦ୍ୟ, ଔଷଧ ଏବଂ ରାଶନ ବିତରଣରେ ଜରୁରୀକାଳୀ ଆଦେଶ ଜାରି ହେବାପରେ କଶ୍ମୀରରେ କୌଣସି ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

source: https://www.jagran.com

 ଲଗାତାର ଭାବରେ  କଶ୍ମୀରରେ ଅନୁଚ୍ଛେଦ ୩୫ଏ ଭଙ୍ଗ କରିବା ଓ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧର ଘୋଷଣା କରିବା ଖବର ଜାରି ରହିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କଶ୍ମୀରର କମିଶନର ବସିର ଅହମ୍ମଦ ଖାନ୍  , ଉପକମିଶନର ଓ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକରେ କହିଛନ୍ତି କଶ୍ମୀରରେ  ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ, ଇନ୍ଧନ, ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ବସ୍ତୁ ଯେଉଁଭଳି ଅଭାବ ନରହିବ ସେନେଇ ନିର୍ଦେ​‌ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କଶ୍ମୀରରେ କେଉଁଠି ମଧ୍ୟ ଏସବୁ ଜିନିରେ ଅଭାବ ନହେଉ। ଏହା ସହ କୁହାଯାଇଛି ରବିବାର ସମସ୍ତ ରାଶନ କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲା ରଖାଯାଉ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର