PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

୭୦ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାଲି ବତୀର ଅନୁଭୂତି ବଖାଣିଲେ ମୋଦୀ; ଏବେ ଯାହା ହେଉଛି ଚୈାକିଦାର କରୁଛି

ଭାଗଲପୁର ୧୧।୪:  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବିହାରର ଭାଗଲପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ କହିଲେ, ୭୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାଲି ବତୀର ଅନୁଭୂତି କଣ ମୁଁ ଜାଣିଛି। ଏବେ ଗରିବଙ୍କ ଘରେ କେମିତି ବତୀ ଜଳିବ ଏହାର ଚିନ୍ତା କରାଗଲା ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଚୈାକିଦାର ନାଲି ବତୀକୁ ହଟାଇ ଗରିବଙ୍କ ଘରେ ଧଳା ବତୀ ଜଳାଇଛି। ମୋଦି ଏହି ସଭାରେ ଏନଡିଏର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପକ୍ଷରେ କହିଥିଲେ।

ବିମାନବନ୍ଦର ପଡ଼ିଆରେ କରାଯାଉଥିବା ଏହି ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିଶ କୁମାର, ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶୀଲ ମୋଦି ଏବଂ ରାଲୋଦ ପ୍ରମୁଖ ରାମବିଳାସ ପାସବାନ୍ ମଞ୍ଚ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ମୋଦି କହିଛନ୍ତି, ନେତାମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଦୁଆର ମୁହଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚକାଚକ ସଡକ ପହଞ୍ଚାଇଦେବ ତ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ। ବିହାରର ଗାଁ-ଗାଁରେ ସଡ଼କ ପହଞ୍ଚାଇବାର ବନ୍ଦୋବସ୍ତ ଏହି ଚୈାକିବାର ଏବଂ ତାର ସାଥୀମାନେ କରିଛନ୍ତି। ବଡ଼ ବଡ଼ ଫାର୍ମ ହାଉସବାଲା, ମହଲା ପରି କୋଠା ବନେଇବା ଲୋକ, ନାମୀଦାମୀ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ଲୋକ ବି ବହୁତ ଦେଖିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଅଲଗା ଏହି ଚୈାକିଦାର ଆପଣଙ୍କ ଚୁଲି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ମୋଦୀ ଭଗଲପୁରର ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୫ରେ ଭାଗଲପୁର ଆସିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିଲା।