PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ, ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କଲା ଦିଲ୍ଳୀ ପୁଲିସ

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୨୧।୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଜୋରସୋର ପ୍ରଚାରରେ ମାତିଥିବା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ବଡ଼ ଅସୁବିଧା ଭିତରେ ଫସି ଯାଇଥିବାର ନଜର ଆସିଛି। ଜାତୀୟ ପତକାର ଅପମାନକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୁଧରେ ବୁଧବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଳୀର ବବାନା ଥାନାରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ବନାରସରେ ଗଙ୍ଗା ଯାତ୍ରାରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଅପମାନିତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗକାରୀ ପ୍ରବେଶ ଦବାସ ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ଓକିଲ ଏବଂ ସେ ଏହି ବାବଦରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଦବାସଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଡଙ୍ଗାର ଛାତ ତଥା ଉପର ଭାଗ, ଆଗ ଓ ପଛର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗକୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗାରେ ସଜାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ଗଙ୍ଗାର ଉପକୂଳରେ ଲାଗିଥିବା ବ୍ୟାରିକେଟ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ପତାକା ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ପତକା ତଳେ ଳାଗିବା ସହିତ ପାଣିରେ ମଧ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲା।

ପ୍ରବେଶଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏଠାରେ ଜାତୀୟ ପତକାର ଅପମାନିତ କରାଯାଇଛି। ଏହା ଜାତୀୟ ସମ୍ମାନକୁ ଅପମାନ ଜଡ଼ିତ ଏକ ମାମଲା।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ବୁଧବାର ଦିନ କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ଏବଂ ପୂର୍ବ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରଭାରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଗଙ୍ଗା ଯାତ୍ରାର ଅନ୍ତିମ ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସାଂସଦୀୟ ଅଞ୍ଚଳ ବାରାଣସୀରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।