PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ କଟାକ୍ଷ- ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କ ସମୟ ନାହିଁ

ଅଯୋଧ୍ୟା,୨୯ା୩(ଏଜେନ୍ସି): ସରଗରମ ନିର୍ବାଚନୀ ମାହୋଲର ଉଷ୍ମତା ବଢ଼ାଇଦେଇଛି ରାଜନେତାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭାଷଣ । ଏହି କ୍ରମରେ କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଆଜି ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ର‌୍ୟାଲିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ଜୋରଦାର୍‌ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ଦୁନିଆସାରା ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରୁଥିବା ମୋଦିଙ୍କ ପାଖେ ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବାରାଣସୀରୁ ନିର୍ବାଚନ ଜିତିଥିବା ମୋଦି ନିଜ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଦେଖା କରନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ନାଟକୀୟ ଶୈଳୀରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଭୋଟରମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ‘ନେତାମାନେ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଡର ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୁହେଁ’ । ବିଜେପି ସରକାର ଜନତା ବିରୋଧୀ, କୃଷକ ବିରୋଧୀ ଏବଂ ଯୁବ ବିରୋଧୀ ବୋଲି ସେ କହିବା ସହ ଏହି ସରକାର କେବଳ ଉଦ୍ୟୋଗପତିଙ୍କ କଥା ଶୁଣିୁଥାନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ସରକାରର ନା କାମ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ଅଛି ନା ଲୋକଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ଅଛି ବୋଲି କହି ପ୍ରିୟଙ୍କା କଟାକ୍ଷ କରିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ସରକାର ଅମଳରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ବେରୋଜଗାରମାନଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମରାଯାଉଛି । ସେହିଭଳି କୃଷକ ଋଣରେ ବୁଡ଼ି ରହିଥିବା ବେଳେ ତାକୁ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ କରାଯାଉନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଛନ୍ତି ମହିଳାମାନେ ଆଜି ବି ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମଣୁଛନ୍ତି । ୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମୋଦି ବାରାଣସୀରେ କୌଣସି ବି ଉନ୍ନତି କରିନଥିବା ମଧ୍ୟ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସଦ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଦ୍ୱାରା ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବା ‘ନ୍ୟାୟ’ ଯୋଜନା ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର