PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଓ ଅନୁଗୁଳରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ନୂଆ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ଏମସିଏଲ୍‌ ବୋର୍ଡର ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ଓ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ଚିତ୍ରକୁଟରୁ ଅପହୃତ ୨ ଜାଆଁଳା ଭାଇଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଉତ୍ତେଜନା ପରେ ୧୪୪ ଜାରି

ସତନା,୨୪।୨: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସତନା ଜିଲ୍ଲାର ଚିତ୍ରକୁଟରୁ ୧୨ ଫେବୃଆରୀରେ ଅପହରଣ କରି ନେଇ ଯାଇଥିବା ଦୁଇ ଜାଆଁଳା ଭାଇ ଶ୍ରେୟାଶଂ ଏବଂ ପ୍ରିୟାଂଶର ହତ୍ୟା କରିଦିଆଯାଇଥିଲା। ହାତ-ପାଦ ବନ୍ଧା ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବାନ୍ଦାର ଯମୁନା ନଦୀରୁ ୧୨ ଦିନ ପରେ ଗତ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁସାରେ ଅପହରଣକାରୀ ଦୁଇ କୋଟି ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପରିବାର ଲୋକ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ୬ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏହି ମାମଲା ଦୁଇଟି ରାଜ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ଥିବାରୁ ରାଜନୈତିକ ଆରୋପ-ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଦୁଇ ଶିଶୁଙ୍କ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ପରେ ଚିତ୍ରକୁଟରେ ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି। ମୃତ ଦୁଇ ଶିଶୁ ୬ ବର୍ଷର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲରୁ ଅପହରଣ କରି ନିଆଯାଇଥିଲା। ପିଲାଙ୍କର ବାପା ପେଶାରେ ଜଣେ ତେଲ ବ୍ୟବସାୟୀ। ସ୍କୁଲ ଭିତରକୁ ବାଇକରେ ଆସିଥିବା ଦୁଇ ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ପିସ୍ତଲ ଦେଖାଇ ବସ୍ ରୋକି ଅପହରଣ କରିନେଇଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ନିଆଯାଇଛି। ଚିତ୍ରକୁଟରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ପରେ ଏବେ ସେଠାରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୧୫୦୦ ଯବାନଙ୍କୁ ଏବେ ସେଠାରେ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।