PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରିଆଣାରେ ୨୪ମଇ ଯାଏ ବଢ଼ିଲା ଲକ୍‌ ଡାଉନ୍‌ , ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଖଟ୍ଟର କହିଲେ –ଜନତାଙ୍କ ଦାବି ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ କରୋନାରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଫିଲ୍ମ କିମ୍ଵା ସିରିୟଲ ସୁଟିଂ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ସମସ୍ତ ଇନଡୋର ଓ ଆଉଟଡୋର ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ୨୪ରେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ: ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଅବପାତ ରୂପ ନେବା ପାଇଁ ପାଣିପାଗ ଅନୁକୂଳ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧ ହଜାର ୭୩୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୯ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୧୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ସଇଁତଳା : ଜମିବାଡ଼ି କଳହକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଅଟକ
  • ||
  • ପାଟଣାଗଡ଼ : କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ କୈଳାଶ ସାହୁ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଓଲଟିଲା କାଠ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସ୍ୱର୍ଗତ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ଅନ୍‌ଲାନ୍‌ରେ ମିଳିବ ମଦ, ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସଂଧ୍ୟା ୫ଟା ଯାଏଁ ଦେଇ ପାରିବେ ଅର୍ଡର, ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ମଦ କିଣିଲେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଡେଲିଭାରୀ ଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପାରା ଧରିବାକୁ ଯାଇ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜଳିଗଲା ନାବାଳକ, ଗୁରୁତର ଆହତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସ ଶେଷକୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ ପିକ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିବ, ଜୁନ୍‌ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ କମିପାରେ
  • ||
  • କଟକ : ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ !
  • ||

ଗୁଜରାଟରେ ବ୍ୟାନ୍ ହେଲା PUBG ମୋବାଇଲ ଗେମ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୩: ଜାନୁଆରୀ ଶେଷରେ ଗୁଜରାଟ ସରକାର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସାରା ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଲୋକପ୍ରିୟ PUBG ମୋବାଇଲ ଗେମ୍ ନିଷିଧ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଖେଳକୁ ନିଷଧ କରିବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଥିଲା ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ନକାରତ୍ମକ ପ୍ରବାବ ପକାଇବା। ଏହା ସହ ଏହି ଖେଳ ପ୍ରତି ପିଲାଙ୍କର ନିଶା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ସେମାନଭ୍କ ମତ ପାଠ ପଢିବାରେ ଲାଗୁନି। ତେଣୁ ଏବେ ଗୁଜରାଟରେ ଆଉ କେହି ଖେଳି ପାରିବେନି PUBG।

ଏବେ ରାଜକୋଟ୍‌ ସିଟି ପୋଲିସ ଟ୍ୱିଟରରେ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ, ଏବେ ୧୦ମ ଏବଂ +2ର ବୋର୍ଡ଼ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲୁଥିବାରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ ରୁ ଏପ୍ରିଲ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହରରେ PUBG ମୋବାଇଲ ଗେମ୍ ପୁରା ବନ୍ଦ ରହିବ।  ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଆଦେଶର ଉଲ୍ଲଘଂନ କରନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ରାଜକୋଟ ସିଟି ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିନିୟମ ୧୯୭୩ର ଧାରା ୧୪୪ ଓ ଗୁଜରାଟ ପୁଲିସ ଅଧିନିୟମ ଧାରା ୩୭(୩) ଅନୁଯାୟୀ ତଦନ୍ତର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

 ଏପରିକି ସୁରଟ  ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୯ରୁ ଏହି ଗେମ୍‌ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗୁ କରିଛି।  ଟିନଏଜ୍‌ ସୁସାଇଡ୍‌ ଗେମ୍‌ ‘ମୋମୋ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରାଜକୋଟ୍ ପୁଲିସ କଟକଣା ଲଗାଇଛି।’ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ, ୨୦୧୮ର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା PUBG ମୋବାଇଲ ଗେମ୍‌ ଖେଳି  ୧୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯୁବକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ନ୍ୟାସନାଲ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ମେଣ୍ଟାଲ ହେଲ୍‌ଥ ଆଣ୍ଡ ନ୍ୟୁରୋ ସାଇନ୍ସରେ ସର୍ଭିସେସ୍ ଫର୍ ହେଲ୍ଦି ୟୁଜ୍ ଫ୍‌ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କ୍ଲିନିକ୍‌ରେ ଚକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର