PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ୍‌ ଦିବସ ଲାଗି ଆସନ୍ତା କାଲି ସ୍କୁଲ କଲେଜ୍ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କଲା ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼ – ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କ ପୀଠରେ ହେବନି ଜାଗର ଯାତ୍ରା, କେବଳ ପୂଜକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯିବ ନୀତିକାନ୍ତି
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଅନୁଗୁଳର ଡିଡବ୍ଲୁଓ ଚାରୁଲତା ମଲ୍ଲିକ , ୪୯ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ୍‌ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୨୬ରେ ବାଂଲାଦେଶ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି , କୋଭିଡ୍‌ ପରେ ମୋଦିଙ୍କ ଏହା ପ୍ରଥମ ବାଂଲାଦେଶ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ବାଲି ଚୋରା ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କଲା କ୍ରାଇମ୍‌ ବ୍ରାଞ୍ଚର ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍ ଟିମ୍ । ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଇବ୍ ନଦୀରୁ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଧରିଲା ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡ଼ିଗଲା ବସ୍‌ , ୩ ମୃତ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଥାନା ଡ଼ଙ୍ଗରିଗୁଡ଼ା ନିକଟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି
  • ||
  • ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ: ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୨୦୫ ରନରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଲଆଉଟ୍
  • ||
  • ଛତ୍ରପୁର: ସରକାରୀ ଜମିରେ ବେଆଇନ ଘର କରିଥିବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉନ୍ମକ୍ତକାଣ୍ଡ,ଏନଏସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ସହ ସିଇଓଙ୍କୁ ପିଟିଲେ,
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ଡୁଡୁକା ହାଇସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଠାରୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ପଡ଼ିଲେ ହେମଗିର ବିଇଓ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ: କୁଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳରୁ 700 ଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାରାଦୀପ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଛତ୍ରପୁର ତାରାତାରିଣୀ ରାସ୍ତା ବଡଶଙ୍ଖ ନିକଟ ରେଳଲାଇନ ତଳେ ଶିଶୁର ମୁଣ୍ଡ- ଗଣ୍ଡି ଅଲଗା ମୃତଦେହ ଠାବ, ବଳି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିରେ ଏମ୍‌ଓୟୁ ସ୍ବାକ୍ଷର, ମିତ୍ତଳ କରିବେ ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ
  • ||
  • ଓଡିଶା ସୀମାନ୍ତ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଟକଲୋ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମାଇନ ବିସ୍ପୋରଣରେ ଜାଗୁଆର ଫୋର୍ସର ତିନି ଯବାନ ଶହୀଦ, ଦୁଇ ଜଣ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର: ଟିଟିଲାଗଡରେ ବଡ଼ଧରଣର ଜିଏସଟି ଚଢଉ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ କରୁଛି ଏନ୍ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଟିମ୍
  • ||
  • ନନ୍ଦପୁର: ସାପ୍ତାହିକ ହାଟକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୧୨ ଆହତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ହେବ ପୌର ନିର୍ବାଚନ, ଏ ନେଇ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଛି: ନଗର ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା
  • ||
  • କଟକ: ସିଏମ୍‌ସି ବିକାଶ ଭବନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ନିଆଁଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦମକଳ ବାହୀନି ନିଯୋଜିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ‘ହ୍ୟୁମାଲ୍’, ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ, ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଆଜିଠୁ ବିବନକୁ ୨ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଗ୍ରା: ତାଜମହଲରେ ବମ୍ ଥିବା ସୂଚନା ପରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିତରେ ଆତଙ୍କ, ତିନୋଟି ଗେଟକୁ କରାଗଲା ବନ୍ଦ
  • ||

‘ପବଜୀରେ ପ୍ରେମ’: ଗେମ୍ ପାର୍ଟନର୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଗଲା ପ୍ରେମ ଓ ବିବାହ

source:www.jagran.com

PUBG Mobile ଆଜି ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇସାରିଛି । ଏହି ଗେମକୁ ନେଇ ୟୁଜର୍ସମାନେ ବହୁତ ଏକ୍ସସାଇଟେଡ୍ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଲୋକମାନେ ଏହି ଗେମରେ ଏତେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଯେ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସମୟ ଦେଇପାରୁନାହାନ୍ତି । ଏହି ଗେମରେ ପିଲମାନେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଗଲେଣି । ଏହାକୁ ଦେଖି ଗୁଜୁରାତ ସରକାର ଏହାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାନ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଗୁଜୁରାତ ରାଜ୍ୟ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂରକ୍ଷଣ ଆୟୋଗ ଏହି ଗେମକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲା ଯାହାପରେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଏହାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାନ୍ କରିଦେଲା । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଗେମ୍ ବ୍ୟାନ୍ କରିଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ଏସମସ୍ତ ଖବର ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପବଜୀ ଗେମକୁ ନେଇ ଏମିତି ଏକ ଖବର ଆସିଛି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛି । PUBG Mobile ଖେଳି ୨ ପ୍ଲେୟାର୍ସ ପରସ୍ପର ପ୍ରେମରେ ପଡିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ବିବାହ କରିଦେଲେ ।

source:gearnuke.com

ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା
ନୁରହନ-ଅଲ-ହଶିସ PUBG Mobileର ଆରମ୍ଭରୁ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ପ୍ଲେୟାର । ନୁରହନ PUBG Mobile ଗେମକୁ ନିଜ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡ ଓ ଅନ୍ୟ ପ୍ଲେୟାର୍ସଙ୍କ ସହିତ ଖେଳୁଥିଲା । ନର୍ମଲ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଜଣେ ଝିଅ ସହିତ ଦେଖାଦେଲା । ଏହା ପରେ ସେମାନେ ଅନେକ ଗେମ୍ ଏକାଠି ଖେଳିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ଧୁତା ବଢିଲା । ଏହାପରେ ନୁରହନ୍ ଟ୍ୱିଟରରେ ଜଣାଇଲା ଯେ ସେ ନିଜ ପବଜୀ ପାର୍ଟନର ସହିତ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖାଥିଲା ଯେ ପବଜୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଏବେ ଆମେ ଏଠି ପହଞ୍ଚିଛୁ । ଏହି ଟିଟ୍ୱକୁ ୧୩୬୦୦ ଲାଇକ୍ସ ମିଳିଛି ।

source:www.jagran.com

ଗୁଜରାତ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂରକ୍ଷଣ ଆୟୋଗର ଚେୟାରପର୍ସନ ଜାଗୃତି ପାଣ୍ଡ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସଂରକ୍ଷଣ ଆୟୋଗ ଅର୍ଥାତ୍ NCPCR ସାରା ଦେଶରେ ପବଜୀ ଉପରେ ବ୍ୟାନ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସୁପାରିଶ କରିଛି । ଏହା ସହିତ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ NCPCR ସବୁ ରାଜ୍ୟକୁ ପତ୍ର ପଠାଇ ଏହି ଗେମ୍ ଉପରେ ବ୍ୟାନ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛି । ଏହି ଗେମ୍ ଦ୍ୱାରା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡୁଛି । ତେବେ ଏହି ମାମଲାରେ Tencent Games କୌଣସି ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇନି ।