PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ଜୈଶ୍ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନର ସନ୍ତାନ, ଆକ୍ରମଣରେ ଆଇଏସଆଇ ମଧ୍ଯ ସହଯୋଗ କରିଥିଲା: କେଜି ଢିଲ୍ଲନ

source:www.hindikhabar.com

ଶ୍ରୀନଗର ୧୯/୨: ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସେନା, ସିଆରପିଏଫ ଓ ଜମ୍ମୁ ପୋଲିସ ତରଫରୁ ଏକ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରାଯାଇଛି । ସେନା ଏହା କ୍ଲିୟର କରିଛି ଯେ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ମୁଖ୍ଯ ଯୋଜନାକାରୀ ତଥା ଦୋଷୀ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଚିନାର କର୍ପ୍ସର ଲେଫ୍ଟିନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ କେଜିଏସ୍ ଢିଲଲ୍ନ କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସଆଇ ସାହାଯ୍ଯରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା କରିଛି ।

ସେନା, ସିଆରପିଏଫ  ଓ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ପୋଲିସର ଏହି ମିଳତ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସରେ କେଜିଏସ୍ ଢିଲ୍ଲନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ପାକିସ୍ତାନର ହିଁ ଏକ ସନ୍ତାନ । ଏବଂ ଜୈଶ୍ ଯାହା ବି କରିଥାଏ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର ଆଦେଶାନୁସାରେ କରିଥାଏ ।

କେଜିଏସ୍ ଢିଲ୍ଲନ ଖୋଲା ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଠିକି କେତେ ଗାଜୀ ଆସିଲେ ଆଉ ଚାଲିଗଲେ । ଯେଉଁ ଆତଙ୍କୀ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ମାଟିରେ ପାଦ ଦେବ ସେ ମରିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଓ ଆଇଏସ୍ଆଇ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କରୁଛି ।

ସେ ଖୋଲା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯିଏ ବି ଘାଟୀରେ ବନ୍ଧୁକ ଉଠାଇବ ସେ ମରିବ । ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ହମଲା ହେବାର ୧୦୦ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ଯରେ ଏହାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡକୁ ସଫା କରିଦେଲୁ ।

ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଭାରତର ଆକ୍ସନରେ ଭୟରେ ଜାତିସଂଘର ସାହାଯ୍ଯ ଲୋଡିଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଜାତିସଂଘ ନିକଟରେ ଭାରତକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଗୁହାରୀ କରିଛି ପାକିସ୍ତାନ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର