PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଜୈଶ୍ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନର ସନ୍ତାନ, ଆକ୍ରମଣରେ ଆଇଏସଆଇ ମଧ୍ଯ ସହଯୋଗ କରିଥିଲା: କେଜି ଢିଲ୍ଲନ

source:www.hindikhabar.com

ଶ୍ରୀନଗର ୧୯/୨: ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ସେନା, ସିଆରପିଏଫ ଓ ଜମ୍ମୁ ପୋଲିସ ତରଫରୁ ଏକ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରାଯାଇଛି । ସେନା ଏହା କ୍ଲିୟର କରିଛି ଯେ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ମୁଖ୍ଯ ଯୋଜନାକାରୀ ତଥା ଦୋଷୀ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଚିନାର କର୍ପ୍ସର ଲେଫ୍ଟିନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ କେଜିଏସ୍ ଢିଲଲ୍ନ କହିଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସଆଇ ସାହାଯ୍ଯରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା କରିଛି ।

ସେନା, ସିଆରପିଏଫ  ଓ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ପୋଲିସର ଏହି ମିଳତ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସରେ କେଜିଏସ୍ ଢିଲ୍ଲନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ପାକିସ୍ତାନର ହିଁ ଏକ ସନ୍ତାନ । ଏବଂ ଜୈଶ୍ ଯାହା ବି କରିଥାଏ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର ଆଦେଶାନୁସାରେ କରିଥାଏ ।

କେଜିଏସ୍ ଢିଲ୍ଲନ ଖୋଲା ଚେତାବନୀ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଠିକି କେତେ ଗାଜୀ ଆସିଲେ ଆଉ ଚାଲିଗଲେ । ଯେଉଁ ଆତଙ୍କୀ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ମାଟିରେ ପାଦ ଦେବ ସେ ମରିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଓ ଆଇଏସ୍ଆଇ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦକୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ କରୁଛି ।

ସେ ଖୋଲା ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯିଏ ବି ଘାଟୀରେ ବନ୍ଧୁକ ଉଠାଇବ ସେ ମରିବ । ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ହମଲା ହେବାର ୧୦୦ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ଯରେ ଏହାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡକୁ ସଫା କରିଦେଲୁ ।

ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଭାରତର ଆକ୍ସନରେ ଭୟରେ ଜାତିସଂଘର ସାହାଯ୍ଯ ଲୋଡିଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଜାତିସଂଘ ନିକଟରେ ଭାରତକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଗୁହାରୀ କରିଛି ପାକିସ୍ତାନ ।