ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ନେଇ ଭାରତର ଡୋଜିୟରକୁ ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନର ଖଣ୍ଡନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮।୩: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଆଜି ପୁଣିଥରେ ମିଛ କହିଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିତ ତଦନ୍ତର ଫଳାଫଳକୁ ନେଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଡୋଜିୟରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିବା ପ୍ରମୁଖ ୨୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ତଦନ୍ତ କରିବା ପରେ ଜଣାପଡିଛି ସେଠାରେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ନାହିଁ। ଭାରତ ଯଦି  ଅନୁରୋଧ କରେ ତେବେ ଆମେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗସ୍ତ ଓ ନୀରିକ୍ଷଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇପାରିବୁ। ଏହି ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ୫୪ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଏଭଳି କିଛି ତଥ୍ୟ ମିଳିନାହିଁ ଯେ, ସେମାନେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କହିଛି, ଭାରତ କହିଥିବା ୨୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଆମେ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲୁ। ସେଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କୌଣସି କ୍ୟାମ୍ପ ନାହିଁ।ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ଫେବୃଆରୀ ୨୭ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦୂତାବାସକୁ ଏକ ଡୋଜିୟର ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦକୁ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସାମିଲ ହେବା ଓ ଜୈଶ ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ସମ୍ପର୍କିତ ବିସ୍ତୃତ ପ୍ରମାଣ ଦେଇଥିଲା। ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ସବୁଥର ଭଳି ମଧ୍ୟ ଏଥର ନିଜ ଦେଶରେ ଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇ ଭାରତର ଡୋଜିୟରକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଚି।   

ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ପାକିସ୍ତାନର ଆଉ ଏକ କଳାକାରନାମାର ମଧ୍ୟ ପର୍ଦାଫାଶ ହୋଇଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସ୍ଆଇ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦକୁ ଫଣ୍ଡିଂ କରୁଥିବା ନେଇ ଜଣାପଡିଛି। ଆଇଏସ୍ଆଇ ଲସ୍କରକୁ  ଫଣ୍ଡିଂ ବନ୍ଦ କରି ତାହା ଏବେ ଜୈଶକୁ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି। ଯାହାଫଳରେ ଜୈଶକୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଫଣ୍ଡିଂକୁ ନେଇ ଲସ୍କର ଆଇଏସ୍ଆଇ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରହିଛି ବୋଲି ଏକ ସୁତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି।  

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆସାମର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତରୁଣ ଗୋଗଇଙ୍କର ପରଲୋକ-ତିନିମାସ ତଳେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ

ଚିରା ପାସପୋର୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଖୋଲିଗଲା ପତିଙ୍କ ରାଜ୍, ରାଗରେ ପତ୍ନୀ ନେଲେ ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି…

ଜୀବିତ ଯୁବକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ! ଆଉ ତା ପରେ…

କରୋନା:ଭାରତରେ ଟ୍ରାଏଲ୍‌ ଚାଲିଥିବା ଅକ୍ସଫର୍ଡ ଟିକା ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରଭାବୀ

ତରୁଣ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର,ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରଦ୍ଦ କରି ଗୌହାଟି ପହଁଞ୍ଚିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନଓ୍ବାଲ

ପୁଣି ବଢିଲା ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ୍ ଦାମ୍