ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ କହୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ଗଣମାଧ୍ୟମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମା ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁରୁବାର ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଅସଲ ମୁଖା ଖୋଲି ଯାଇଛି। ଭାରତର ୪୪ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚୁପ୍ ରହିଛି। ପାକିସ୍ତାନର ଖବର କାଗଜ ‘ଦ ନେଶନ୍’ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ଫ୍ରିଡମ ଫାଇଟର ବା ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦ୍ବାରା ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ଦର୍ଶାଇଛି। ସେଭଳି ‘ଦ ଡନ୍’ ଏତେ ବଡ ଘଟଣାକୁ ଛୋଟ କରି ପ୍ରକାଶିତ କରିଛି।

ଏହାକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ପାକିସ୍ତାନ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ତା’ର ହାତ ଥିବା ନେଇ ଭାରତର  ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି। ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଭାରତ ସହ ବନ୍ଧୁତ୍ବର କଥା କହୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ କିନ୍ତୁ ଏହି ଘଟଣା ନେଇ କ୍ଷୋଭ କିମ୍ବା ନିନ୍ଦା ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନର କୌଣସି ମନ୍ତ୍ରୀ କିମ୍ବା ନେତା ଏହାକୁ ନିନ୍ଦା କରିନାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ପାକିସ୍ତାନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଭାରତର ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି।   

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପୋଲାଣ୍ଡର ଏହି ଚୌକ୍ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାଁରେ ନାମିତ ହେବ, ଇଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ଅଭିନେତା

ପାତାଳର ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ପାତାଲକୋଟ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ରହିଛି ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ସ୍ଥାନ

ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ହଙ୍ଗାମା, ଜମ୍ମୁରେ ପିଡିପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉଡାଇଲେ ତିରଙ୍ଗା

ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖି ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଖୋଲି – ଖରାପ କାମ କରିଥିବା ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଗିରଫ

ଫେରୁଛି କରୋନାର ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର: ସ୍ପେନରେ ମଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗୁ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍ ବନ୍ଦ

ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ୍, ସିବିଆଇ କୋର୍ଟ ଦେଇଥିଲେ ୩ ବର୍ଷର ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ