PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ରାଜ୍ ଠାକରେଙ୍କ ଚେତାବନୀପରେ ଟିସିରିଜ୍ ୟ୍ଟ୍ୟୁବରୁ ହଟାଇଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକଙ୍କ ଗୀତ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୭।୨(ଏଜେନ୍ସି) :ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ୧୪ ଫେବୃଆରୀରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସାରା ଦେଶ ଦୋହଲି ଯାଇଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ସିଆରପିଏଫର୪୦ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ସାରା ଦେଶରେ ବିରୋଧ ଜାରି ରହିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବ ନିର୍ମାଣ ସେନା(ଏମ୍ଏନସି) ଫିଲ୍ମ ଓ୍ବିଙ୍ଗ ଶନିବାର ମ୍ୟୁଜିକ କମ୍ପାନୀରୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକଙ୍କ ସହ କାମ ନକରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରସ୍ଥିତିରେ ଏମଏନସିର ଚେତାବନୀ ଦେବାପରେ ଟି-ସିରିଜ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକଙ୍କ ଗୀତକୁ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛି।

ଏମ୍ଏନ୍ଏସ୍ ଚିତରପତ ସେନାର ମୁଖ୍ୟ ଅମେୟ ଖୋପକର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଭାରତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ କମ୍ପାନୀ ଯେଉଁଭଳି କି ଟି-ସିରିଜ, ସୋନି ମ୍ୟୁଜିକ, ଭିନସ୍ , ଟିପ୍ସ ମ୍ୟୁଜିକ ଆଦିକୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକଙ୍କ ସହ କାମ ନକରିବା ପାଇଁ ମୌଖିକ ରୂପରେ କହିଛୁ। ଆମେ ତାଙ୍କୁ କହିଛୁ ଏସବୁ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ କର ନହେଲେ ଆମେ ଆମର ଶୈଳିରେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବୁ । ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଭୂଷଣ କୁମର ଟି-ସିରିଜରେ ରାହତ ଫତେ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍ ଓ ଆତିଫ୍ ଅସଲମଙ୍କ ସହିତ ଦୁଇଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ସିଙ୍ଗିଲ୍ସ ପାଇଁ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଖୋପକର କହିଛନ୍ତି  ଏହି ଚେତାବନୀ ପରେ ସେମାନେ ଗୀତକୁ (କମ୍ପାନୀର ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲରୁ) ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।