PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଭାରତର ଆତ୍ମରକ୍ଷା ଅଧିକାରକୁ ଆମେରିକାର ସମର୍ଥନ ରହିଛି: ବୋଲ୍ଟନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬।୨(ଏଜେନ୍ସି) ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ  ଘଟଣାକୁ ଆମେରିକା ପକ୍ଷରୁ କଡା ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି। ଆମେରିକାର  ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା(ଏନ୍ଏସ୍ଏ) ଜନ୍ ବୋଲ୍ଟନ ଗତ ଶୁକବ୍ରାର ଭାରତୀୟ ସମକକ୍ଷ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ସହ ଫୋନ କରି ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଭାରତକୁ ନିଜର ଆତ୍ମରକ୍ଷା କରିବାର ଅଧିକାର ରହିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଭାରତକୁ ଆମେରିକା ସମର୍ଥନ କରିବ । ବୋଲ୍ଟନ କହିଛନ୍ତି ସେ ଶୁକ୍ରବାର ଦୁଇଥର ଡୋଭାଲଙ୍କୁ ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ନେଇ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି। ସିଆାରପିଏଫ୍  ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଓ ତାଙ୍କର ସମର୍ଥନ ସମସ୍ତ ଦୋଷୀଙ୍କୁ କଠିନ ଦଣ୍ଡ ଦେବାରେ ଆମେରିକା ଭାରତକୁ ସମର୍ଥନ କରିବ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।