PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ଜାମିନ୍ ଦେବା ପାଇଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ, ପୁଲୱାମା ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ୧ ଲକ୍ଷ

source:khabar.ndtv.com

ତେଲେଙ୍ଗାନା ୨୬/୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଆଗେଇ ଆସୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତେଲେଙ୍ଗାନା ହାଇକୋର୍ଟ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଉପାୟ ବାହାର କରିଛନ୍ତି ।  

ତେଲେଙ୍ଗାନା ହାଇକୋର୍ଟ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବେଲ୍ ଦେବାପାଇଁ ଏକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି । ସର୍ତ୍ତ ଅନୁସାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସୈନିକ ୱେଲଫେୟାର ଫଣ୍ଡରେ ଦାନ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବେଲ୍ ମିଳିବ । ଜଷ୍ଟିସ୍ ବି ଶିବଶଙ୍କର ରାୟ ସନ୍ ପରିବାର ଗ୍ରୁପର ଆୟୋଜକଙ୍କ ଜାମିନ ଉପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।

ସନ୍ ପରିବାର ଗ୍ରୁପ ଅଫ କମ୍ପାନିଜର ସିଇଓ ମୈଥୁକ ରବିନ୍ଦରଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଯେ ସେ ୧୪ ହଜାର ଇନଭେଷ୍ଟରଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ କୋଟି ଠକିଥିଲେ । ତେବେ ଜଷ୍ଟିସ୍ ରାୟ ତାଙ୍କୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଥିଲେ । ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ତା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବେଲ୍ ମିଳିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର