PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଜାମିନ୍ ଦେବା ପାଇଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ, ପୁଲୱାମା ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ୧ ଲକ୍ଷ

source:khabar.ndtv.com

ତେଲେଙ୍ଗାନା ୨୬/୨: ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଆଗେଇ ଆସୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତେଲେଙ୍ଗାନା ହାଇକୋର୍ଟ ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଉପାୟ ବାହାର କରିଛନ୍ତି ।  

ତେଲେଙ୍ଗାନା ହାଇକୋର୍ଟ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବେଲ୍ ଦେବାପାଇଁ ଏକ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି । ସର୍ତ୍ତ ଅନୁସାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସୈନିକ ୱେଲଫେୟାର ଫଣ୍ଡରେ ଦାନ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବେଲ୍ ମିଳିବ । ଜଷ୍ଟିସ୍ ବି ଶିବଶଙ୍କର ରାୟ ସନ୍ ପରିବାର ଗ୍ରୁପର ଆୟୋଜକଙ୍କ ଜାମିନ ଉପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।

ସନ୍ ପରିବାର ଗ୍ରୁପ ଅଫ କମ୍ପାନିଜର ସିଇଓ ମୈଥୁକ ରବିନ୍ଦରଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୮ରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଯେ ସେ ୧୪ ହଜାର ଇନଭେଷ୍ଟରଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ କୋଟି ଠକିଥିଲେ । ତେବେ ଜଷ୍ଟିସ୍ ରାୟ ତାଙ୍କୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଥିଲେ । ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ତା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବେଲ୍ ମିଳିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର