ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲେ ସୁରକ୍ଷାବଳ, ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଗାଜି ସଫା

ପୁଲୱାମା ୧୮/୨: ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ଆଜି ପୁଣି ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଛି । ପୁଲୱାମାରେ ପିଙ୍ଗଲିନାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ମୁହାଁମୁହିଁରେ ସେନାର ୪ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁରକ୍ଷାବଳ ମଧ୍ଯ ଜୈଶ-ଏ-କମାଣ୍ଡରର ୨ କମାଣ୍ଡରଙ୍କୁ ସଫା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ସୁରକ୍ଷାବଳ ଏଠାରେ ଏକ ବିଲ୍ଡିଂକୁ ଉଡାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ଆତଙ୍କୀମାନେ ଲୁଚିଥିଲେ । ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଗାଜୀ ରାଶିଦ ମଧ୍ଯ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛି ଯିଏ କି ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚନା କରିଥିଲା ।

ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ଇଷ୍ଟ ଡିଜିପି ବୈଧ ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ  ସେ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି  କି ସେମାନେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡର ସଫା କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

କହୁରଖୁଛୁ ଏହି ଅପରେସନ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ୧୨ଟାରୁ ଚାଲିଆସୁଛି । ସାରା ରାତି ଏହି ମୁହାଁମୁହିଁ ଚାଲିଥିଲା । ଅଞ୍ଚଳକୁ ଚାରିପଟୁ ଘେରାଯାଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ବାହାରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କୁ ଶ୍ରୀନଗର ଆର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ପୁଲୱାମା ଜିଲ୍ଲାରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।