PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ଏନ୍ଆଇଏ ରାଡାରରେ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଘାଜି

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୧୬।୨(ଏଜେନ୍ସି) ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଦେଶ ହରାଇଥିବା ୪୦ ବୀର ଯବାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଲାଗିପଡିଛି ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ। ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍ ଏଜେନ୍ସି(ଏନ୍ଆଇଏ)ର ରାଡାରରେ ଏହି ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଜୈଶ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଘାଜି ରଶିଦ ରହିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଆକ୍ରମଣର ଦୁଇ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଆତଙ୍କବାଦୀ ରଶିଦ ଗାଜି ଓ କାମରାନ୍ ଦୁହେଁ ପାମ୍ପୋର ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଭିତରେ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଲୁଚି ଥାଇ ପାରନ୍ତି। ଘାଜି ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆଦିଲ ଡାରକୁ ବିସ୍ପୋରକ ଲଗାଇବା ଓ ତାକୁ ବିସ୍ଫୋରକ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଇଥିଲା। ଘାଜି ଆଇଆଇଡି ଏକ୍ସପର୍ଟ ଭାବରେ ଜଣାଯାଏ। ଗୋଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସିର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ୧୧ରେ ପୁଲଓ୍ବାମାର ରତ୍ନୀପୁରା ଗାଁରେ ସେନା ସହ ସଂଘର୍ଷ ବେଳେ ରଶିଦ ଘାଜି ଖସି ଯିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସଂଘର୍ଷରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ନିହତ ହୋଇଥିଲା।

-ଶ୍ରୀଗର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ୨୦-୨୫ କିଲୋମିଟର ଦୂର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହଟ୍ ବେଡ ରହିଛି। ହଟ ବେଡ ଅର୍ଥାତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସେହି ଅଞ୍ଚଳ ଯେଉଁଠି ବହୁ ବର୍ଷ ହେବ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ନିଜକୁ ସେଠାରେ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିସାରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେନା ଓ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିର ନଜର ଏହି ହଟ୍ ବେଡ ଉପରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ଘାଜି ଲୁଚି ରହିଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ପାମ୍ପୋରରୁ ପୁଲଓ୍ବାମା ଭିତରେ ଥିବା ଏହି ଗାଁ ଗୁଡିକରେ  ସର୍ଚ ଅପରେସନ୍  ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି। ୨୦୧୪-୨୦୧୮ ଭିତରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ପରିସରରେ ମୋଟ ୧୦ ଟି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏନ୍ଆଇଏ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣର ୨ ଦିନ ପୂର୍ବରରୁ ଘାଟିରେ ସମସ୍ତ ଟେଲିଗ୍ରାମ ମେସେଜ୍, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ କଲ୍ ଡିଟେଲ ଖୋଜୁଛି।