PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଲେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ: ‘ଭାରତକୁ ଭାଷଣ ଦିଅନି, ଆତଙ୍କୀ ମସୁଦ ଅଜହର ଦିଅ’

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣର ୫ ଦିନ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରି କହିଲେ ଯେ ଭାରତ ସରକାର ବିନା  ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ଯଦି ଭାରତ ସରକାର କିଛି ପ୍ରମାଣ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି । ଯଦି ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଇମ୍ରାନ୍ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ଯାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତକୁ ଭାଷଣ ଦିଅନି ଆତଙ୍କୀ ମସୁଦ ଅଜହର ଦିଅ’ ।

source:navbharattimes.indiatimes.com

ଅମରିନ୍ଦର କହିଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ମୁଖ୍ଯ ମସୁଦ ଅଜହର ଅଛି ଯିଏ କି ବହାବଲପୁରରେ ଲୁଚିଛି । ଆଇଏସଆଇ ସାହାଯ୍ଯରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା କରାଉଛି । ଯାଅ, ତାକୁ ସେଠୁ ଉଠାଅ ଆଉ ଭାରତକୁ ସମର୍ପି ଦିଅ । ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରିପାରୁନି ତେବେ ଆମକୁ କୁହ । ମୁମ୍ବାଇ ୨୬/୧୧ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରମାଣ ଦିଆଯାଇଛି, ତାର କଣ କଲ କୁହ ।

source:www.timesnownews.com

ଅନେକ ଦଳ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ କଡା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ଯ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘କଣ ହତ୍ୟାକାରୀ ନିଜେ ହତ୍ଯା କରିଛି ବୋଲି କେବେ ମାନେ ? ସେହିପରି ପାକିସ୍ତାନ କଣ କେବେ ନିଜ ଭୁଲକୁ ମାନିବ ?  ଭାରତ ଦୁର୍ବଳ ନୁହେଁ, ସେ ଭାରତକୁ ଏହାର ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେବ ।’

source:www.uttarpradesh.org

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ପୂର୍ବ ସାହାଯ୍ୟର ଋଣ ପରିଷୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ପାକ ନିର୍ବାଚନ୍ ସମୟରେ ମସୁଦ ଅଜହର ଇମ୍ରାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲା । ଏବେ ଇମ୍ରାନ ତାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯଜନକ କଥା ନୁହେଁ ।

source:http://hindi.eenaduindia.com

ଡେଜିୟୁ ନେତା କେସି ତ୍ଯାଗୀ କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସବୁବେଳେ ପ୍ରମାଣ ରହିଆସିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ପିଏମ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର କଣ୍ଢେଇ ହୋଇ ରହିଯାଇଛନ୍ତି । ସେନା ଯାହା କହିବ ସରକାର ସେୟା କରିବେ । ଆଉ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ପିଏମଙ୍କ ସଫେଇ ଶୁଣି ହସ ଲାଗୁଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ବଡ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରାଷ୍ଟ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ଗୋଟିଏ, ଏହି ଭାରତ ୬୨ର ଭାରତ ନୁହେଁ, ଏହା ୨୦୧୯ର ଭାରତ । ଆଉ ଏବେ ପ୍ରମାଣ ମାଗୁଛି ପାକିସ୍ତାନ । ୨୬/୧୧ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରମାଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ତାର କଣ ହେଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ତ୍ୟାଗୀ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର