ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଲେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ: ‘ଭାରତକୁ ଭାଷଣ ଦିଅନି, ଆତଙ୍କୀ ମସୁଦ ଅଜହର ଦିଅ’

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୨: ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣର ୫ ଦିନ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରି କହିଲେ ଯେ ଭାରତ ସରକାର ବିନା  ପ୍ରମାଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦୋଷ ଲଦୁଛନ୍ତି । ଯଦି ଭାରତ ସରକାର କିଛି ପ୍ରମାଣ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି । ଯଦି ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେବ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଇମ୍ରାନ୍ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ଯାପ୍ଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତକୁ ଭାଷଣ ଦିଅନି ଆତଙ୍କୀ ମସୁଦ ଅଜହର ଦିଅ’ ।

source:navbharattimes.indiatimes.com

ଅମରିନ୍ଦର କହିଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ମୁଖ୍ଯ ମସୁଦ ଅଜହର ଅଛି ଯିଏ କି ବହାବଲପୁରରେ ଲୁଚିଛି । ଆଇଏସଆଇ ସାହାଯ୍ଯରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା କରାଉଛି । ଯାଅ, ତାକୁ ସେଠୁ ଉଠାଅ ଆଉ ଭାରତକୁ ସମର୍ପି ଦିଅ । ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରିପାରୁନି ତେବେ ଆମକୁ କୁହ । ମୁମ୍ବାଇ ୨୬/୧୧ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରମାଣ ଦିଆଯାଇଛି, ତାର କଣ କଲ କୁହ ।

source:www.timesnownews.com

ଅନେକ ଦଳ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ କଡା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ଯ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘କଣ ହତ୍ୟାକାରୀ ନିଜେ ହତ୍ଯା କରିଛି ବୋଲି କେବେ ମାନେ ? ସେହିପରି ପାକିସ୍ତାନ କଣ କେବେ ନିଜ ଭୁଲକୁ ମାନିବ ?  ଭାରତ ଦୁର୍ବଳ ନୁହେଁ, ସେ ଭାରତକୁ ଏହାର ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ଦେବ ।’

source:www.uttarpradesh.org

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ପୂର୍ବ ସାହାଯ୍ୟର ଋଣ ପରିଷୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ପାକ ନିର୍ବାଚନ୍ ସମୟରେ ମସୁଦ ଅଜହର ଇମ୍ରାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲା । ଏବେ ଇମ୍ରାନ ତାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯଜନକ କଥା ନୁହେଁ ।

source:http://hindi.eenaduindia.com

ଡେଜିୟୁ ନେତା କେସି ତ୍ଯାଗୀ କହିଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଉଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସବୁବେଳେ ପ୍ରମାଣ ରହିଆସିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ପିଏମ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର କଣ୍ଢେଇ ହୋଇ ରହିଯାଇଛନ୍ତି । ସେନା ଯାହା କହିବ ସରକାର ସେୟା କରିବେ । ଆଉ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ପିଏମଙ୍କ ସଫେଇ ଶୁଣି ହସ ଲାଗୁଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ବଡ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରାଷ୍ଟ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ଗୋଟିଏ, ଏହି ଭାରତ ୬୨ର ଭାରତ ନୁହେଁ, ଏହା ୨୦୧୯ର ଭାରତ । ଆଉ ଏବେ ପ୍ରମାଣ ମାଗୁଛି ପାକିସ୍ତାନ । ୨୬/୧୧ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରମାଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ତାର କଣ ହେଲା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ତ୍ୟାଗୀ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବାପା-ମାଆଙ୍କ ଭୋକଶୋଷର ମୂଲ୍ୟ ରଖିଲେ ପିଲା – ପାଠପଢ଼ି ସ୍ୱପ୍ନକୁ କଲେ ସାକାର

କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ କନ୍ୟାକୁ ସର୍‌ପ୍ରାଇଜ୍‌

ଭାରତରେ ଜୁରାସିକ୍‌ କାଳର ପତ୍ର ଅବଶେଷ

କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ବଳିପଡିବେ ୫ ଲକ୍ଷ ସାର୍କ- ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି

ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗାଣାରେ ବୋରୱେଲ୍‌ ଖୋଳାଇବେ – ଆନ୍ଧ୍ର ସରକାର

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ରହସ୍ୟ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଉନ୍ମୋଚିତ-ସିବିଆଇକୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲା ଏମ୍ସ ଟିମ୍‌