PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଜନ୍ମସ୍ଥାନକୁ ଫେରୁଚି ଶହୀଦଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର, ଦେଶ ସାରା ଗୁଞ୍ଜରିତ ହେଉଚି ଶହୀଦ ଅମର ରହେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୨(ଏଜେନ୍ସି) : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫର କନଭୟ ଉପରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ୪୦ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜି ଶହୀଦଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ନିଜ ନିଜ  ଜନ୍ମସ୍ଥାନକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।  ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସାରା ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀରକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦିଆଯାଉଛି। ଦେଶ ସାରା ଶହୀଦ ଅମର ରହେର ସ୍ଳୋଗାନ ଗୁଞ୍ଜରିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ  ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଚାରିଆଡେ ପ୍ରବଳ ଜନଗହଳି ଲାଗି ରହିଛି।

ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଶହୀଦ ୪ ଯବାନଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରାଜକୀୟ ସମ୍ମାନର ସହ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯିବ। ଝାଡଖଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁବର ଦାସ ରାଜ୍ୟର ଗୁମଲା ଜିଲ୍ଲାର ଶହୀଦ ବିଜୟ ସୋରେଗଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ପାଇଁ ଆଜି ରାଞ୍ଚି ବିମାନବନ୍ଦରରେ  ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଭଳି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମଧ୍ୟ ନିଜର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସେମାନେ ନିଜ ରାଜ୍ୟର ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବେ।ଏହା ମଧ୍ୟରେ ତାମିଲନାଡୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏ.କେ ପଲାନିସ୍ବାମୀ ସିଆରପିଏଫ୍ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରି ଦେବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନରେ ପହଁଞ୍ଚିସାରିଛି ଶହୀଦ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନ ରୋହିତାସ ଲାମ୍ବାଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର। ଜୟପୁରର ରୋହତାସ ଠାରେ ଥିବା ପୈତୃକ ଘରକୁ ତାଙ୍କୁ ଅଣାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଶହୀଦ ସିଆରପିଏଫ୍ ଶହୀଦ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନ ରମେଶ ଯାଦବଙ୍କ ମୃତଦେହ ବାରଣାସୀ ଜିଲ୍ଲାର ତୋହଫାପୁର ଗାଁରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ପୈତୃକ ଘରକୁ ଅଣାଯାଇଛି। ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ଓ ଆରଜେଡି ନେତା ନେଜସ୍ବୀ ଯାଦବ ଶହୀଦ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନ ରତନ କୁମାର ଠାକୁର ଓ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିହ୍ନାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇଛନ୍ତି। ଶହୀଦ ମୋହନ ଲାଲଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇଛନ୍ତି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତ୍ରିବେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ରାଓ୍ବତ। ଶହୀଦ ସିଆରପିଏଫ୍ ଏଏସ୍ଆଇ ମୋହନ ଲାଲ ପ୍ୟାସଙ୍କ ଝିଅ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇଛନ୍ତି।