PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ପୁଣି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଭୟରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ ହଟାଇଲା ପାକିସ୍ତାନ

source:http://www.defencenews.in

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ,୧୭।୨(ଏଜେନ୍ସି):ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ସରକାର ଆାତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବଡ ଧରଣର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିବାର ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ନିଜର ଏକ ବୟାନରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଖୋଲା ଖୋଲି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ସବୁପ୍ରକାର ସ୍ବାଧୀନତା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଭାରତ ପୁଣିଥ​‌ରେ ସୀମାପାର ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିପାରେ। ନିଜେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ସେନାର ସମ୍ଭାବିତ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ ଭୟଭୀତ।ସେଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟରେ ଥିବା ନିଜର ଆତଙ୍କୀ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ୍ ଗୁଡିକରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସୈନ୍ୟ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ କରୁଛି। ଗତ ଗୁରୁବାର  ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଜଣ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତ ଏବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଠାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

source:https://dbpost.com

  ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ  ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ବାରା ଆଗୁଆ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ଦୁଇ ଦେଶ ଭିତରେ ବିବାଦ ରହିଛି କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୀମାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସେନା ଗତିବିଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ। ଗୁଇନ୍ଦା ସୁତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏବେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟରେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ ନାହିଁ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ୨୦୧୬ରେ ଉରି ଆକ୍ରମଣରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପିଓକେରେ ପଶି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଲଞ୍ଚ ପ୍ୟାଡ୍କୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିଲା। ଭାରତୀୟ ସେନାର ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏବେ ପୁଲଓ୍ବାମ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପୁଣିଥରେ ସୀମାପାର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବାର ଦାବି କରାଯାଉଛି।

source: https://defencelover.in

ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଖବର ଆସିଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସ୍ଆଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ରିଫ୍ରେଶର କୋର୍ସ ଡିଜାଇନ୍ କରୁଛି। ଏହି କୋର୍ସ ପୁରୁଣା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ। ଏହି ରିଫ୍ରେସର କୋର୍ସ ୨୮ ଦିନର ହେବ। ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ କର୍ନଲ ଇମ୍ରାନ ଏହି ରିଫ୍ରେଶର କୋର୍ସକୁ ଲାଗୁ କରାଇବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର