PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: କଟକରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ନକଲି କରୋନା ଔଷଧ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାର ଏକ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରୁ ଠାବ, ଜବତ କଲେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଡ୍ରଗ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର
  • ||
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ମୋଦି କହିଲେ…

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୮: ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡର ବାସେଲରେ ବିଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଫ୍ ୱର୍ଲ୍ଡ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତର ଷ୍ଟାର ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡାମନ୍ତ୍ରୀ କିରଣ ରିଜ୍ଜୁଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି । ଗୋଲ୍ଡ ମେଡାଲ ଜିତିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ନିଜ ଦେଶରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଧନ୍ଯବାଦ ଦେଇଥିଲେ । ସିନ୍ଧୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଦେଶ ପାଇଁ ଆହୁରି ମେଡାଲ ଆଣିବା ପାଇଁ ଚାହାଁନ୍ତି  ।  

ଓକୁହାରାକୁ ହରାଇ ରଚିଲେ ଇତିହାସ
ଚାମ୍ପିଅନସିପର ଫାଇନାଲରେ ବିଶ୍ୱର ୪ର୍ଥ ନମ୍ବର ଖେଳାଳୀ ଜାପାନର ନୋଜୋମୀ ଓକୁହାରାଙ୍କୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି ପିଭି ସିନ୍ଧୁ । ସେ ଓକୁହାରାଙ୍କୁ ୨୧-୭ରେ ହରାଇଥିଲେ । ସିନ୍ଧୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ନିଜ ଭାବନା ବ୍ୟକ୍ତ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜ ଲୁହ ରୋକି ପାରିନଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଦେଶର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ସହ ଉପରକୁ ଉଠିଥିଲା । ଏହା ସହିତ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ ନିଜ ମାତା-ପିତା, କୋଚ୍ ଓ ଟ୍ରେନରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜିତିବା ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ ।

କଣ କହିଲେ ପିଏମ୍
ପିଏମ୍ ମୋଦି ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବା ପରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଲେ ଯେ ଭାରତର ଗୌରବ । ଜଣେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଯିଏକି ଘରକୁ ଗୋଲ୍ଡ ଓ ବହୁତ ସମ୍ମାନ ଆଣିଛନ୍ତି । ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦେଖା କରି ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗିଲା । ତାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ଶୁଭକାମନା ।

କ୍ରୀଡାମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସିନ୍ଧୁ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ଗୋଲ୍ଡ ଜିତି ଦେଶର ଗୌରବ ବଢାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଆଗକୁ ମଧ୍ଯ ଦେଶର ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଅନେକ ଶୁଭକାମନା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର