ଉଠା ଜଳସେଚନ ନିଗମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ଛାଡ଼ିଲେ ରଘୁ, ବିଜେଡିରେ ରହିଥିବା କଥା ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୧ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉଠା ଜଳସେଚନ ନିଗମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାର ହେଭିୱେଟ୍‌ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରଘୁ ମହାନ୍ତି । ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ନବୀନ ନିବାସ ଆସି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟି ନିଜର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଦଳର ଉପସଭାପତି ଭାବେ ଏବେ ବି ଅଛନ୍ତି ଆଉ ଦଳ ପାଇଁ କାମ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପୁତ୍ର ବଧୂଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାରେ ଛନ୍ଦିହେବା ପରେ ବିଜେଡି ରଘୁ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ବିଦା କରିବା ସହ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିଥିଲା । ଏମିତିକି ପାଞ୍ଚ ଥରର ବିଧାୟକ ଥିବା ରଘୁଙ୍କୁ ଦଳ ୨୦୧୪ରେ ଟିକେଟ ଦେଇନଥିଲେ । ପରେ ରଘୁ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ରାଜନୀତିରୁ ଏକ ପ୍ରକାର ଦୂରେଇ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପାରିବାରିକ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପରେ ଦଳ ୨୦୧୮ରେ ରଘୁଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲା ।

ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ତାଙ୍କୁ ଉପସଭାପତି ଦାୟିତ୍ୱ ସହ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜଲି୍ଲା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି କରିଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଉଠା ଜଳସେଚନ ନିଗମ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ଦିଆଯିବା ସହ କ୍ୟାବିନେଟ ପାହ୍ୟା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଆଜି ସେ ଏହି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ବିଜେଡି ଟିକେଟ୍‌ରେ ବସ୍ତାରୁ ଲଢ଼ିବାକୁ ସେ ଆଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି । ଦଳ ତାଙ୍କୁ ବସ୍ତାରୁ ଛିଡ଼ା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଉଠାଜଳସେଚନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବୋଲି କେହି କେହି କହୁଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀର କହିବା କଥା ହେଲା ରଘୁ ଟିକେଟ ପାଉନଥିବା ସୁରାକ ପାଇ ଦଳ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଉଠା ଜଳସେଚନ ନିଗମ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୨ ମୁଣ୍ଡ: ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୩୦କୁ ବୃଦ୍ଧି

୨୪ଘଣ୍ଟା ଆଉ ୫୫୦ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ୍, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ହଜାର ୭୮୯କୁ ବୃଦ୍ଧି

ଡିସେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ କଲେଜ

ରାଜ୍ୟରେ ବାକି ପଡ଼ିଛି ୩୯୩୬ କୋଟିର ଜଳ କର

ବଦଳିଲା ୨ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍‌ର ଚଳାଚଳ ସମୟ: ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ହାଓଡା-ସିକନ୍ଦରାବାଦ, ବିଶାଖାପାଟଣା-ବିଜୟୱାଡା ଚାଲିବ

ଟ୍ୱିନ୍‌ ସିଟି ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ରେ ଲେନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭିଂ: ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଧରିବ ସିସିଟିଭି ଓ ଇଣ୍ଟରସେପ୍ଟର, ଘରରକୁ ପଠାଯିବ ଇ-ଚାଲାଣ