PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେବଗଡ : ରିଆମାଳ ରେଞ୍ଜ ନୁଆଁଡିହି ସେକ୍ସନ ଖିଲେଇ ଜଙ୍ଗଲରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ବନ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ରାହୁଲ୍ ଗାନ୍ଧୀ କହିଥିଲେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମ୍ବ ମୋତେ ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ, ଜବାବ ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ…

ajtak

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଫଳର ରାଜା ଆମ୍ବକୁ ନେଇ ରାହୁଲ୍ ଗାନ୍ଧୀ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇଥିଲେ । ରାହୁଲ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତିରେ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛନ୍ତି । ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଆମ୍ବ ଭିଡିଓକୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ବାଦ ହିଁ ନିଜର ବିଭାଜନକାରୀ । ବାସ୍ତବରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲଙ୍କୁ ଆମ୍ବ ବିଷୟରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ୟୁପିର ଆମ୍ବକୁ ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଜୀ, ତୁମର’ ସ୍ବାଦ ହିଁ ‘ବିଭାଜନକାରୀ । ତୁମର ବିଭାଜନ ରୀତିନୀତି ସହିତ ସମଗ୍ର ଦେଶ ପରିଚିତ । ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ଅପବ୍ୟବହାରର ପ୍ରଭାବ ଏତେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଯେ ଆପଣ ଫଳର ସ୍ୱାଦକୁ ଆଞ୍ଚଳିକତାର ନିଆଁରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ କାଶ୍ମୀରରୁ କନ୍ୟାକୁମାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତର ‘ସ୍ୱାଦ’ ଏକ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ସିଏମ ଯୋଗୀଙ୍କ କର୍ମଭୁମି ଗୋରଖପୁରର ବିଜେପି ସାଂସଦ ରବି କିଶନ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଆସିଥିଲା । କିଛି ସାମ୍ବାଦିକ ତାଙ୍କୁ ଆମ୍ବ ବିଷୟରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ରାହୁଲ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ୟୁପିର ଆମ୍ବ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ । ମୁଁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଆମ୍ବ ପସନ୍ଦ କରେ । ଏହା ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଲୋକମାନେ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ।