ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ, କହିଲେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଯୋଗୁଁ କଶ୍ମୀରରେ ଆଜି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୩/୩: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କଶ୍ମୀର ମାମଲାରେ ସ୍ୱର୍ଗତ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଭୁଲ୍ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡି ଯାଇଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସବୁବେଳେ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପରିସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଭୁଲ୍ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଆଜି ସେଠାରେ ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । 

ତାମିଲନାଡୁରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ସମୟରେ ରାହୁଲ କହିଲେ ଯେ ‘୨୦୦୪ରେ ଯେତେବେଳେ ୟୁପିଏ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେଠାକାର ପରିସ୍ଥିତି ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା । ବାଜପେୟୀ ସରକାରଙ୍କ ଭୁଲ୍ ରାଜନୈତିକ ନୀତି ଯୋଗୁଁ କଶ୍ମୀର ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା । ଆମ ସରକାରଙ୍କ ରାଜନୀତି  ଯୋଗୁଁ ସେଠାକାର ପରିସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିଲା । ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦବଦବା ବନାଇବାରେ ସଫଳ ହେଲୁ । ଆମ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ଜନତାଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ବଢାଇବାରେ ଲାଗିଥିଲୁ ।’

ରାହୁଲ କହିଲେ ଯେ ୨୦୧୧ରୁ ୨୦୧୩ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦ ନଥିଲା । ପିଏମ୍ ମୋଦି ନିଜର ଭୁଲ୍ ନୀତି ସହିତ ମହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ ସରକାର ଚଲାଇଲେ । ଏହା ପରେ କଶ୍ମୀରରେ ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡି ଗଲା । ମୋଦିଙ୍କ ଭୁଲ୍ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନ, କଶ୍ମୀରୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦ ଦିଗରେ ବଢାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଗଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଟିକଟକ୍ ଭିଡିଓ କରିବା ବାହାନାରେ ସାଙ୍ଗକୁ ହତ୍ୟାକଲା ନାବାଳକ,ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ଦୁହେଁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ

ପୋଲିସ ଧକ୍କା ଦେଇ ତଳେ ପକାଇବା ପରେ ଲାଠିରେ ମାଡ ମାରିଥିଲା: ରାହୁଲ

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗିରଫ, ପୋଲିସ-କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ବେଳେ ତଳେ ପଡିଗଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି, ହାଥରସ୍ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗିରଫ

ଭାରତର ପ୍ରଥମ ସୁପରହିରୋ ‘ଶକ୍ତିମାନ’ ଉପରେ ତିଆରି ହେବ ଫିଲ୍ମ, ୩ଟି ପାର୍ଟରେ ହୋଇପାରେ ରିଲିଜ୍

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କରୋନା କଟକଣା ଲାଗୁ, ଚାରିଦ୍ୱାରରେ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ

ଅର୍ମେନିଆ- ଆଜେରବାଇଜାନ ଯୁଦ୍ଧରେ ପାକିସ୍ତାନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ, ଯୁଦ୍ଧ ସ୍ଥଳକୁ ପଠାଇଲା ସୈନିକ