PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ, ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରେ ବୋମା ମାଡ଼
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୭ ମାସ ପରେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ଵାଗତ କଲେ ଶିବପାଳ ଯାଦବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସିବିଆଇ ପଞ୍ଝାରେ ପୁଣି ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ : ରେଲୱେ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ୧୭ଟି ଠିକଣାରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||

ଜିଓ ଫୋନ୍ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ଜିଓ ରେଲ୍ ଆପ୍’: ଟ୍ରେନ୍ ସମୟ ଜାଣିବାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ତତ୍କାଳ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି ସବୁ ସୁବିଧା

source:www.indiatoday.in

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୧:  ଡିଜିଟାଲ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତକୁ ସଫଳ କରିବା ଦିଗରେ ନିଜର ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଥିବା ଜିଓ ପୁଣି ଥରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ସୁବିଧା ଆଣିଦେଇଛି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜିଓ ଫୋନ୍ ଓ ଜିଓ ଫୋନ୍ ୨ରେ  ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ରୂପେ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି ଜିଓ ରେଲ୍ ଆପ୍ । ଏହି ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ  ୟୁଜର୍ସ  ଯେକୌଣସି ଜିଓଫୋନରୁ ଆଇଆରସିଟିସିର ଟିକଟ ସଂରକ୍ଷଣ ସେବା ହାସଲ କରିପାରିବେ ।

ଏହି ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ, କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ କିମ୍ବା ଇ-ୱାଲେଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଟିକଟ ବୁକ୍ ଓ ଟିକେଟ୍ କ୍ୟାନସେଲ କରିପାରିବେ । ପିଏନଆର ସ୍ଥିତି ଯାଂଚ, ଟ୍ରେନ୍ ସୂଚନା, ସମୟ, ରୁଟ୍, ସିଟ୍ ଉପଲବ୍ଧତା ଏବଂ ଏପରି ଅନେକ ସେବାକୁ ସେମାନଙ୍କ ଜିଓଫୋନ୍ର ବଟନ୍ ଦବାଇ ଜାଣିପାରିବେ  ୟୁଜର୍ସ । ଏହି ଆପ୍ ଜିଓ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

ଏହି ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ତତ୍କାଳ ଟିକେଟ ମଧ୍ୟ ବୁକିଂ କରିହେବ । ଯଦି ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଆଇଆରସିଟିସି ଆକାଉଣ୍ଟ ନଥିବ ତେବେ ଏହି ଆପ୍ ଜରିଆରେ ସେମାନେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ତିଆରି କରିପାରିବେ ଏବଂ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଙ୍ଗ କରିପାରିବେ । ଏହି ଆପ୍ ଜରିଆରେ ବୁକିଙ୍ଗ ହୋଇଥିବା ଟିକଟର ପିଏନଆରକୁ ମଧ୍ୟ ରେଲ ଜିଓ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ । ଏହି ଆପରେ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଉନ୍ନତ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଯୋଜନା ରହିଛି ଯେପରିକି ପିଏନ୍ଆର ସ୍ଥିତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଲର୍ଟ, ଟ୍ରେନ୍ର ସ୍ଥିତି ଜାଣିବା (ଲୋକେଟ୍ ଟ୍ରେନ୍) ଓ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଖାଦ୍ୟ ବରାଦ ଆଦି ଯୋଜନା ରହିଛି । ଏହି ଆପକୁ ଯେପରି ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ଅତି ସହଜରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ସେହିଭଳି ଉପାୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।