PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋକସରା: ପଛୁଆ ବର୍ଗ ପକ୍ଷରୁ କୋକସରାରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାମପୁର ଆଇସିଡିଏସ୍ ସିଡିପିଓ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • କଟକ: ଦୀପାବଳିରେ ବାଣ ଫୁଟାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା, ପିଟିସନ୍ ଖାରଜ; ସାନି ପିଟିସନ୍ ଦାଖଲ ଲାଗି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କାର୍‌ଗିଲ୍‌ ବସ୍ତିରୁ ୨୫୪ ଗ୍ରାମ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଧରାପଡି ନିର୍ଧୁମ ମାଡ଼ ଖାଇଲେ
  • ||
  • ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓବାଦୀ ଯବାନ ଗୁଳିବିନିମୟ ୩ ମାଓବାଦୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୩୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳମୁହାଁ କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼: ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଖାଁ ଖାଁ ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ଆଜି ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ, ୧୬ ଦଫା ଦାବିରେ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଦିନ ଯାଏ ବଢ଼ିବନି ଶୀତ, ୨୮ରୁ ୩୦ ଯାଏ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପାଠପଢ଼ା, ପ୍ରଥମ ଦୁଇଦିନ ହସଖୁସି ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷଣସ୍ତର ମପାଯିବ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ରାସ୍ତାରୋକ। ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ମାତ୍ର ୧ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଉଠେଇ ନେଲା ପୁଲିସ।
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ୩୦୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ, ଜଣେ ମହିଳା ଅଟକ
  • ||

ହୋଲି ପୂର୍ବରୁ ରେଳଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ଼ ଉପହାର: ବଦଳିଲା ତତ୍କାଳ ଟିକଟ ବୁକ୍ କରିବାର ନିୟମ

ହୋଲି ପୂର୍ବରୁ ରେଳ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ଼ ଉପହାର। ଭାରତୀୟ ରେଲଓ୍ବେ ତରଫରୁ ତତ୍କାଳ ଟିକଟ ବୁକିଂ କରିବା ନେଇ ଆସିଛି ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ। ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଫଳରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତତ୍କାଳ ଟିକଟ ବୁକିଂ କରିବା ସହଜ ହୋଇଯିବ। ଆଇଆରସିଟିସି ତରଫରୁ ତତ୍କାଳ ଟିକଟ ବୁକିଂ କରିବା ଅବଧିକୁ କମ୍ କରିଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ ଅଣାଯାଇଛି।

ଆଇଆରସିଟିସି ଅନୁସାରେ, ଟ୍ରେନ ଚାଲିବା ସ୍ଥାନରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଭ୍ରମଣ କରିବା ଦିନକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇ ତତ୍କାଳ ଟିକଟ ବୁକିଂର ଆଡଭାନ୍ସ ରିଜର୍ବବେସନ ପରିୟଡ୍କୁ (ଏଆରପି) ଦୁଇ ଦିନ ଛାଡ଼ି ଗୋଟିଏ ଦିନ କରାଯାଇଛି।

ଏବେ ଟ୍ରେନର ପ୍ରସ୍ଥାନ କରିବାର ତାରିଖରୁ ଏକ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତତ୍କାଳ ଟ୍ରେନ ଟିକଟ ବୁକ୍ କରାଯାଇପାରିବ। ଏସି କ୍ଳାସ (ଟୁଏ, ଥ୍ରିଏ, ସିସି) ପାଇଁ ତତ୍କାଳ ଓ୍ବିନଡୋ ଟିକଟ ସକାଳ ୧୦ଟା ରେ ଖୋଲିବ। ସ୍ଳିପର କ୍ଳାସ (ଏସ୍ଏଲ୍, ଏଫସି, ଟୁଏସ୍) ପାଇଁ ତତ୍କାଳ ଓ୍ବିନଡୋ ସକାଳ ୧୧ଟାରେ ଖୋଲିବ।

ଆଇଆରସିଟିସିର ତତ୍କାଳ ଟିକଟକୁ ଏକ ପିଏନଆର୍ ରୁ ବେଶିରୁ ବେଶି ୪ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବୁକ୍ କରାଯାଇପାରିବ। ଭାରତୀୟ ରେଳଓ୍ବେ ମହିଳା ଏବଂ ସାମାନ୍ୟ କୋଟା ସହିତ ତତ୍କାଳ କୋଟା ଏବଂ ଟ୍ରେନ ଟିକଟର ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉନାହିଁ। ଏହା ସହିତ ଫାଷ୍ଟ ଏସି ଓ ଏକ୍ସିକ୍ୟୁଟିଭ୍ କ୍ଳାସ ପାଇଁ ଏହି ଟିକଟ ବୁକ୍ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ।

ଭାରତୀୟ ରେଲଓ୍ବେ ତତ୍କାଳ ଟିକଟର ତଳ ସ୍ଳିପର କ୍ଳାସ ପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ଟିକଟ ବୁକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଅତି କମରେ ୧୦୦ଟଙ୍କା ଏବଂ ବେଶିରୁ ବେଶି ୨୦୦ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖିଛି। ଏସି ଚ୍ୟାୟର କାର୍ ଟିକଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ରେଲଓ୍ବେ ଦ୍ବାରା ଲାଗିଥିବା ଶୁଲ୍କ ରଖାଯାଇଛି। ଏସି ଚ୍ୟାୟର କାର୍ ଟିକଟ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ରେଲଓ୍ବେ ଦ୍ବାରା ଲାଗିଥିବା ଶୁଲ୍କ ୧୨୫-୨୨୫ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ତତ୍କାଳ ଟିକଟକୁ ଆଇଆରସିଟିସି ଓ୍ବେବସାଇଟ ବ୍ୟତୀତ ରିଜର୍ବେସନ କାଉଣ୍ଟରୁ ବି ବୁକିଂ କରାଯାଇପାରିବ।

ଯଦି ତତ୍କାଳ ଟିକଟ କନଫର୍ମ ଅଛି ତେବେ ଏହି ଟିକଟକୁ କ୍ୟାନସଲ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ କୈାଣସି ଫେରସ୍ତ ମିଳିବନାହିଁ। ଯଦି ଏହି ତତ୍କାଳ ଟିକଟ ଓ୍ବେଟିଂରେ ଥିବ ତେବେ ଟିକଟ କ୍ୟାନସଲ କରିବା ପରେ ରେଲଓ୍ବେ କିଛି ଟଙ୍କା କାଟି ବାକି ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କୁ ଫେରାଇଦେବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର