ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଲଗେଜ୍ ଚିନ୍ତା ଗଲା, ଏଣିକି ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ ସାମଗ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦: ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ରେଲୱେ ଏବେ ଯାତ୍ରା କରାଇବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ସାମଗ୍ରୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରୁ ଆପଣଙ୍କ ରେଳଗାଡି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚାଇବ । ରେଲୱେ ଏବେ ବ୍ୟାଗ୍ସ ଓନ୍ ହ୍ୱିଲ୍ସ(Bag On Wheels) ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଲଗେଜ୍ ଟ୍ରେନରୁ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବ ରେଲୱେ । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଏହି ସେବା ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ହଜରତ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ, ଦିଲ୍ଲୀ ଛାଓନି, ଦିଲ୍ଲୀ ସରାୟ ରୋହିଲ୍ଲା, ଗାଜିୟାବାଦ ଓ ଗୁରୁଗ୍ରାମ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ରେଲୱେର ଆପ୍ ଜରିଆରେ ପ୍ରଥମେ ବୁକିଂ କରିବାକୁ ହେବ । ଟ୍ରେନ୍ ଷ୍ଟେସନରୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ସାମଗ୍ରୀ ଆପଣଙ୍କ ଟ୍ରେନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବା ଦାୟିତ୍ୱ ରେଲୱେ ଉଠାଇବ । ଡୋର୍ ଟୁ ଡୋର୍ ସେବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ସୁବିଧା ଆସିବା ଫଳରେ ବୟସ୍କ ଲୋକ, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଏବଂ ଏକା ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିବ ।

ଏମିତି ହେବ ଆପରେ ବୁକିଂ
ବିଓଡବ୍ଲୁ ଆପ୍(ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଓ ଆଇଫୋନ୍ ଉପଯୋଗକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ) ଦ୍ୱାରା ରେଳଯାତ୍ରୀ ନିଜ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନିଜ ଘରୁ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଣିବା କିମ୍ବା ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନରୁ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବେ । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସାମଗ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ବୁକିଂ ବିବରଣୀ ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କ କୋଚ୍ କିମ୍ବା  ଘରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କାହାକୁ ନଜଣାଇ ଲୁଚିଛପି କିମ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ ନିଜ ପରିବାର ସହ ନେଇଗଲେ କରୋନା ଟିକା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠୁ ପାଇଲେ ସେ ଟିକା ?

ଥରେ କି ଦୁଇଥର ନୁହେଁ ଏବେ ତୃତୀୟଥର ପାଇଁ କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଲେ ଏହି ମହିଳା, ବୟସ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ…

୧୨୬ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ହେବେ ବାଟାର ବସ୍

ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ “ସୈନ୍ୟ ସମ୍ନାନ” ଭୂଷିତ କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ? 26/11 ଆକ୍ରମଣରେ ନିଭାଇଥିଲା ବଡ ଭୁମିକା…

ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲା ପୁଲିସ- ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହଁ ହତ୍ୟାକାରୀ

ଏହି ରାଜନେତାଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇବସିଛନ୍ତି ଦାଉଦର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ହୟାତ୍