PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀ ସୁଦ୍ଧା ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ, ଗଞ୍ଜାମ ଓ ଗଜପତିରେ ପଡିବ ବେଶି ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, ୬ଟି ଓଡ୍ରାଫ୍ ଓ ଗୋଟିଏ ଏନଡିଆରଏଫ୍ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ
  • ||
  • କଟକ : ମହାନଦୀ ପୋଲ ଉପରୁ ପାଣିକୁ ଡେଇଁଲେ ବିଜେବି କଲେଜ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଲାବୋରେଟୋରୀ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ
  • ||
  • ସୋରୋ : ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଚେନ୍ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କଟକ: କଟକ ଯୋବ୍ରା ନିକଟରୁ ଠାବ ହେଲା ନିଖୋଜ ହାତୀର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମହନଦୀରେ ଭାସଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୫ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କୋଡିଏମାଇଲ ଛକରେ ଥିବା ୨ଟି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଗଲେ ୩ ଯୁବକ, ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ୍, ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରରେ ହେବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍- ୨୦୨୧: ଆଜି ରୋହିତ ଓ ବିରାଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଉଭୟ ଦଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ରମାଦେବୀ’ରେ ପିଏଚ୍‌ଡି ନାମଲେଖା ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟ୍, ୧୧ଟି ବିଭାଗରେ ମୋଟ୍ ୬୦ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚୟନ..
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ: ଆଜି ପଞ୍ଜାବ କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ,ଶପଥ ନେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଚନ୍ନୀଙ୍କ ଟିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବେ ୭ ନୂଆ ଚେହେରା
  • ||

ମୋବାଇଲ୍ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଥମରୁ ଥିଲା ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ନଜର, ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଦେଇଥିଲେ ପରାମର୍ଶ

ମୁମ୍ବାଇ ୨୪।୭: ପର୍ଣ୍ଣୋଗ୍ରାଫି ମାମଲାରେ ଫସି ରହିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତଥା ବ୍ୟବସାୟୀ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ମୁସ୍କିଲ କମିବାରେ ନାଁ ନେଉନି। ରାଜଙ୍କୁ ଜୁଲାଇ ୨୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସେପଟେ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା କରିଛି। ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଗିରଫ ହେବା ପରଠାରୁ ତାଙ୍କର ଅନେକ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ଏବଂ ପୋଷ୍ଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବ୍ୟବସାୟ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି। ରାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଶୀଘ୍ର ଧନୀ ହେବା ପାଇଁ କୌଣସି ଫରମୁଲା ନାହିଁ’ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପାଣ୍ଡେମିକ୍‌ରେ ଇନୋଭେସନର ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ପାଦ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଫୋନ ସହ ସଂଯୋଗ କରିବାର ବିଚାର ରହିଛି।

ଭିଡିଓରେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଯେକୌଣସି ପ୍ରକାରର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି, ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଫୋନ୍ ଦେଖିବା ଏବଂ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଏ । ଯଦି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ସେହି ପ୍ରଟକ୍ଟ ଦେଇ ପାରିବ… ମୁଁ ସବୁବେଳେ କୁହେ କି ଆପଣ ଆଜି ଯାହା ବି ବ୍ୟବସାୟ ଦେଖୁଛନ୍ତି ସେଥିରେ ଫୋନ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରନ୍ତୁ।’

ରାଜ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ପାଣ୍ଡେମିକ୍-ପ୍ରୁଫର ଅର୍ଥ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଏହାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ବ୍ୟବହାର କରିବା। ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆବିଷ୍କାର କହେ ‘ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି, ମୁଁ ୩୦-୪୦-୫୦ ମିଲିଅନ୍‌ ୟୁଜର୍ସ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ଯେଉଁମାନେ ଫୋନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋ ଉତ୍ପାଦ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ଅଟନ୍ତି । ଏଥିରେ ମୁଁ ଯାହା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ତାହାଦ୍ବାରା  ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଆପଣ ଘରୁ କାମ କରିପାରିବେ। ‘

ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଅଶ୍ଳୀଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ କରି ହଟଶଟ ନାମକ ଏକ ଆପରେ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ଏବଂ ଆପଲ୍ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରେ ଏହି ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଥିଲା। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ପୋଲିସ୍ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ସେ ବ୍ୟାକଅପ୍ ଯୋଜନା ସହ ଥିଲେ ଏବଂ ନୂଆ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲେ।