ଡରିବାନି ଯୁଦ୍ଧ କରିବା , ଗୀତ ଗାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହସ ଦେଲେ ଡାକ୍ତର । ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଜୟପୁର / ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାରା ଦେଶରେ ଏବେ କରୋନାର ଜହର ଖେଳି ଯାଇଛି । ପୁଲିସଠୁ ନେଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଓ ସାମ୍ବାଦିକ ସମସ୍ତେଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତତ୍ପରତା । ଏ ଭିତରେ ଲୋକଙ୍କ ସାହସ ବଢାଇବା କିଛି ଡାକ୍ତର ଏକ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀ ଜୟପୁରଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨୭୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଭିଲୱାରାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଏକାଠି ଗୀତ ଗାଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଆଗ ଧାଡ଼ିରେ ଥିବା ଡାକ୍ତରୀ ବୃତ୍ତିଗତଙ୍କ ଆତ୍ମାବଳକୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ କିମ୍ବା COVID-19 ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

୫୭ ସେକେଣ୍ଡର କ୍ଲିପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ୧୯୬୦ଦଶକରୁ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର: “ହମ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ” ର ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଗୀତ ଗାଇଥିବାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ। ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଏହି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଲାର ସଂଖ୍ୟା ତୀବ୍ର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଏକ ଟୁଇଟ୍ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ସେମାନଙ୍କର “ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ଆତ୍ମଶକ୍ତି” କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ଭାବରେ ମାନବିକତାର ସେବା କରୁଛନ୍ତି।

ଭିଲୱାରା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ! ଏହା ହେଉଛି ଭାରତର ରାଜସ୍ଥାନର ଲୋକମାନଙ୍କର ଅଦମ୍ୟ ଆତ୍ମା। ଆମର ଡାକ୍ତର, ପାରାମେଡିକ୍ ଏବଂ ନର୍ସମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦକୁ ଅଣଦେଖା କରି ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏତେ ସାହସର ସହିତ ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି।” ଗେହଲୋଟ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

“ସେମାନେ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ଭାବରେ ମାନବିକତାର ସେବା କରୁଛନ୍ତି। ଏହିପରି ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କ ସହ ଆମେ ଏହି ରୋଗକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ୬୮ବର୍ଷିୟ ନେତା କହିଛନ୍ତି।

ସମଗ୍ର ଭାରତରେ COVID-19 ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ତୀବ୍ର ବୃଦ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ଏହି କ୍ଲିପ୍ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ଗୁରୁବାର ଦିନ, ୮୮ ଟି ତାଜା ମାମଲା ସହିତ COVID-19 ଗଣନାରେ ଦେଶ ସର୍ବ ବୃହତ ରେକର୍ଡ କରିଛି; କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଏହାର ପ୍ରସାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକ ଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ସହ ମଧ୍ୟ ପଢ଼ନ୍ତୁ : କରୋନା ଭାଇରସ : ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ ସଚେତନ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଥିବା କୁନି ଝିଅର ଭିଡିଓ ସେୟାର କଲେ ମୋଦି…ଦେଖନ୍ତୁ

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଥିବା ଯୁବକ ଉଲଘ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଖସି ପଳାଇଲେ, ରାଗରେ ପଡୋଶୀ ମହିଳାଙ୍କୁ କାମୁଡିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ

କରୋନା ଲକଡାଉନ ଭିତରେ ଭୟଙ୍କର ସ୍ଥିତି, ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ଆନନ୍ଦ ବିହାରରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭିଡ

ଲକ ଡାଉନ : ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ !

କରୋନା ବେଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବିଷୟରେ ବୁଝାଇଲା ପୁଲିସ୍‌