PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୩୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: କୋଦଳା ଖଦାଳ ସାହିରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୬୬୩ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୨୦ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍‌ ରୁମ୍‌ ପଢ଼ା, ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ହଷ୍ଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: BBI ଓ OOPRE ବାରକୁ ସିଲ୍ କଲା ବିଏମ୍‌ସି, ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ସହ ୪ ଜଣ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ସହକାରେ ହେବ ମନୋରମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||

ପଞ୍ଜାବ ପରେ ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ ହଲ୍‌ଚଲ୍ ଆରମ୍ଭ, ସମାଧାନ ପାଇଁ ଜୟପୁର୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏହି ଦୁଇ ବଡ ନେତା…

ରାଜସ୍ଥାନ: ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ରାଜନୈତିକ ଶକ୍ତିକୁ ନେଇ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପରେ ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ ଉତ୍ତେଜନା ଜୋର ଧରିଛି । ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦଳର ସଂଗଠନର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କେ.ସି ଭେନୁଗୋପାଲ ଆଜି ଜୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ସୂତ୍ର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଦଳର ରାଜସ୍ଥାନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଜୟ ମାକେନ୍ ମଧ୍ୟ ଜୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚିପାରନ୍ତି ।

ପାର୍ଟି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ କ୍ୟାବିନେଟ ପୁନନିର୍ମାଣ ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାଜସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଏହି ମାସରେ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ୍ କ୍ୟାବିନେଟରେ ପୁନନିର୍ମାଣ ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଜୟପୁରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାକୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନାହିଁ । ଅତି କମ୍‌ରେ ଦିନେ କିମ୍ବା ଦୁଇଦିନ ଭିତରେ ସେ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି ।

ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ସହ କେସି ଭେନୁଗୋପାଲଙ୍କ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବୈଠକ ବିଷୟରେ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସଚିବଙ୍କ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଗ୍ରହଣ କରିନାହୁଁ । ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ ଯେ ଅଜୟ ମାକେନ୍ ଏବଂ ଭେନୁଗୋପାଲଙ୍କ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବିସ୍ତାରର ରାସ୍ତା ସଫା ହୋଇପାରିବ ।

କଂଗ୍ରେସ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରସଙ୍ଗର ସମାଧାନ ପରେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପୂରା ଧ୍ୟାନ ରାଜସ୍ଥାନ ଉପରେ ରହିଛି ଏବଂ ଦଳର ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ତରଫରୁ ମାକେନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରାଜସ୍ଥାନର ରାଜନୈତିକ ପ୍ରସଙ୍ଗର ସମାଧାନ ଜୁଲାଇରେ ହିଁ ହେବ ।