ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସ୍ପଷ୍ଟ, ଆସିଲା ମାଂସ ଖଣ୍ଡର DNA ରିପୋର୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୯।୧୦ : ରାଜଭବନ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବିସ୍ପୋରଣ ଘଟଣାରେ ଆସିଲା ମାଂସ ଖଣ୍ଡର ଡିଏନ୍‌ଏ ରିପୋର୍ଟ। ବିସ୍ପୋରଣ ସ୍ଥାନରୁ ସଂଗୃହୀତ ମାଂସ ଖଣ୍ଡର ଡିଏନ୍‌ଏ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ତାହାର ଡିଏନ୍‌ଏ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି। ସୀମାଞ୍ଚଳ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଉଠିଥିଲା ଅଭିଯୋଗ। ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ। ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ଡିଏନ୍‌ଏ ଟେଷ୍ଟ। ବିସ୍ପୋରଣରେ ସୀମାଞ୍ଚଳ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲା। ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଡିଏନ୍‌ଏ ରିପୋର୍ଟ ବୋଲି ସିପି କହିଛନ୍ତି। କୌଣସି ଦ୍ବିତୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଉଲ୍ଲେଖ ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରାଜଭବନ ପାର୍ଶ୍ବ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାରେ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ମାଂସ ଖଣ୍ଡର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ତଦନ୍ତକାରୀ ପୁଲିସ୍‌ ହାତରେ ଲାଗିଥିଲା । ବିସ୍ଫୋରଣ ସ୍ଥଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦେହାବଶେଷ ମିଳିଥିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଇଥିଲା। ଡିଏନ୍‌ଏ ରିପୋର୍ଟରୁ ମୃତକଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ସଂଖ୍ୟା ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଥିଲା। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିବା ମାଂସରେ କିଛି ପଶୁ(କୁକୁର)ଙ୍କର ଥିବା ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ।

ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କ ପରିବାରରୁ ସାମ୍ପୁଲ…


ଜବତ ମାଂସପିଣ୍ଡୁଳାର ଡିଏନ୍‌ଏ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ତଥା କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଗିରିଜା ଶଙ୍କର ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତି ପୂର୍ବରୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ କୋର୍ଟ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ । ଦେହାବଶେଷର ଡିଏନ୍‌ଏ ସାମ୍ପୁଲ ସହ ନିଖୋଜ ଥିବା ସୀମାଞ୍ଚଳ ପରିଡାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଡିଏନ୍‌ଏକୁ ତୁଳନା କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା । ଏନେଇ ଫୋରେନ୍ସିକ୍‌ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ୍‌ ଗଞ୍ଜାମସ୍ଥିତ ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ରକ୍ତର ସାମ୍ପୁଲ ଆଣିଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ସୁର Vs ସମ୍ବିତ – ଏମିତି ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ସୁର କହିଲେ ଆତ୍ମାକୁ ବାଧିଲା.. ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଦେଲୁ ନହେଲେ

ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏମସ୍‌ର ଡାକ୍ତର ନେଲେ କୋଭାକ୍ସିନ୍‌ ଟିକା- କହିଲେ ଏହାର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନାହିଁ

ସୋଆ ରେ ପୂର୍ବାଂଚଳ ପ୍ରାକ୍ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍ ପ୍ୟାରେଡ କ୍ୟାମ୍ପ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କଲେ ୯୭ ବର୍ଷୀୟ -ସମ୍ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ

ବିଲୁଆ, ହରିଆ ଏବଂ ବାଦଲକୁ ଗିରଫ କଲେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ- ବନ୍ଧୁକ ଧରି କରୁଥିଲେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା, ୩ ସହଯୋଗୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଚମ୍ପଟ

‘ଏକ ଫୁଲ୍ ଚାର ମାଲି’! ସରକାରୀ ଗାଡ଼ିରେ ଅସଂଜତ ପ୍ରେମ, ଜଣେ ବଙ୍ଗୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ୪ ରୋମିଓ ଥାନାରେ କାଟିଲେ ଅଧାରାତି