ଆମକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ, ସରକାର କେମିତି ଚାଲେ ଆମେ ଦେଖାଇବୁ: ରାଜନାଥ

ମୟୁରଭଞ୍ଜ ୧୯/୪: କରଞ୍ଜିଆ କେନାଲ ପଡିଆରେ ପହଞ୍ଚି ଉଦବୋଧନ ଦେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ । ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ପ୍ରଚାର କରିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ରାଜନାଥ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସବୁ ବେଳେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଓ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଆସୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଓଡିଶା ସରକାର କୌଣସି ବି ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଦେଉନାହାନ୍ତି । ଓଡିଶାର ବିକାଶ ପଥରେ ବାଧକ ସାଜିଥିବା ନବୀନ ସରକାରଙ୍କୁ ବଦଳାଇବା ଦରକାର ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ସେ ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ବିଜେଡି ସରକାର ବାରମ୍ବାର ଦେଖିଲେଣି । ଆମକୁ ଥରେ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ ସରକାର କେମିତି ଚାଲେ ଆମେ ଦେଖାଇଦେବୁ ।‘

ରାଜନାଥ କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ଯ ସରକାର ଅନେକ କେନ୍ଦ୍ର ଯୋଜନାକୁ ଲାଗୁ ନକରି ସେଥିରୁ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି । ଓଡିଶାରେ ବିଜେପି ସରକାର ଆସିଲେ ଏସବୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୫ ବର୍ଷ ତଳେ ଭାରତରେ ୧୨.୫ କୋଟି ଗରିବ ଥିଲେ। ଏବେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୫ କୋଟିକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ବିଜେପି ସରକାର ଗରିବଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସମର୍ପିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଏମ୍ କିଷାନ ଯୋଜନାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ତାଲିକା ଦେଇନାହାନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ସରକାର। ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ମାତ୍ର ସାଢ଼େ ୮ଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କ ତାଲିକା ଦେଇଛନ୍ତି। ସରକାର ଆସିଲେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବିନା ସୁଧରେ ୧ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଣ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସମାବେଶ ରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅନନ୍ତ ନାୟକ, ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପଦ୍ମଚରଣ ହାଇବ୍ରୁ କୁ  ଭୋଟ୍ ଦେଇ ଜୟ   ଯୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ  ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


IIFL ଡକାୟତି ଘଟଣା: ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ପାଖରେ ଦୁଇ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ପୁଣି ରିମାଣ୍ଡ୍‌ରେ ଲାଲା ଓ ତାର ଦୁଇ ସହଯୋଗୀ

ବେଶ ଓଲାଗି ପରେ ନେଇଗଲେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶର ସୂର୍ଯ୍ୟ-ଚନ୍ଦ୍ର: ତଦନ୍ତ କରିବେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କମାଣ୍ଡର ଓ ନୀତି ପ୍ରଶାସକ

ଆଇଏଫ୍‌ଏସ୍‌ ଅଫିସର ଅଭୟଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଆକଳନ କରିବ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍, ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ

ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ମୀନୃସିଂହ ବେଶ

କାର୍‌-ଟ୍ରାକ୍ଟର ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ କୋରାପୁଟ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ପରିବାର, ୪ ଆହତ

ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମା-ଭାଇଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ଅମୃତ ମୁତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟର ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ ଟାଣିଲେ ଏସ୍‌ପି, ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ ମସ୍ତିଷ୍କରେ ଆଘାତ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା ପ୍ରାଣ