ବିଜେପି ଦେଶ ଗଢିବାକୁ ରାଜନୀତି କରୁଛି, ସରକାର ଗଢିବାକୁ ନୁହେଁ: ରାଜନାଥ

ଭଦ୍ରକ ୧୭/୨: ରାଣୀତାଲରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ । ଦିନିକିଆ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସି ଭଦ୍ରକ ରାଣୀତାଳରେ ବୁଥ୍ ସ୍ତରୀୟ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ।  ଇରମଠାରେ ବିଜେପି କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ପୁଲୱାମା ସହିଦଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୨ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କଲେ ରାଜନାଥ । କହିଲେ, ‘ସହିଦଙ୍କ ବଳିଦାନ ବ୍ଯର୍ଥ ଯିବନି’ ।

ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେବା ସହ କର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ଯର ପ୍ରଶଂସା କଲେ । କହିଲେ, ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ଯକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଅକ୍ଲାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମରୁ ଆମେ ଲୋକସଭାର ସଂଖ୍ଯାଗରିଷ୍ଠ । ଏହାସହ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡିଶାର ଅବଦାନକୁ ସ୍ମରଣ କଲେ ରାଜନାଥ । କହିଲେ ଭାରତକୁ ୯୦ ତମ ସ୍ଥାନରୁ ୫ମ ସ୍ଥାନକୁ ଆଣିଛି ବିଜେପି । ୨୦୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ରହିବ ।

ସମାବେଶରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିବାକୁ ଭୁଲିନାହାନ୍ତି ରାଜନାଥ । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚୌକିଦାର କହିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଧୁମ୍ ବର୍ଷିଲେ । କହିଲେ  ‘ଚୌକିଦାର ଚୋର ନୁହେଁ । ଆମେ ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଦେବୁ । ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ହେବ ବିଶ୍ୱଗୁରୁ । ବିଜେପି ସରକାର ଗଢିବାକୁ ନୁହେଁ, ଦେଶ ଗଢିବାକୁ ରାଜନୀତି କରୁଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ । କହିରଖୁଛୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମଧ୍ଯ  ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସମାବେଶରେ ଭଦ୍ରକ ସମେତ ବାଲେଶ୍ବର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ କେନ୍ଦୁଝରର ବୁଥ୍ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ପରୀକ୍ଷା : ଆଉ ୬ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କରୋନା

ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଓ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

୪୮ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଆଠଗଡ଼ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ : ଅକ୍ଟୋବର ପହିଲାରୁ ୧୫ ଯାଏ ବଜାର ସମୟରେ କଟକଣା

ଅକ୍ଟୋବର ୪ ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ନନ୍ଦନକାନନ

୮ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଅଜଗର ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ରିଲିଫ ନ ମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା