BSF‌ ଡିଜି ହେଲେ ରାକେଶ ଅସ୍ଥାନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮/୦୮: ଗୁଜରାଟ କ୍ୟାଡର୍‌ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ (ସିବିଆଇ)ର ପୂର୍ବତନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାକେଶ ଅସ୍ଥାନା ସୋମବାର ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌)ର ନୂଆ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଡିଜି) ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ।

୧୯୮୪ ବ୍ୟାଚ୍‌ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଅସ୍ଥାନା ଏବେ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟୁରୋ (ବିସିଏଏସ୍‌)ର ମୁଖ୍ୟ ରହିଥିବା ବେଳେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନ୍‌ସିବି)ର ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଛନ୍ତି । ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ର ଡିଜି ଭାବେ ସେ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କରିବେ । ପାଖାପାଖି ୨,୨୮୦ କିଲୋମିଟର ବ୍ୟାପୀ ସୀମା ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରୁଥିବା ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ର ଡିଜି ଭାବେ ଅସ୍ଥାନାଙ୍କ ବ୍ୟାଚ୍‌ମେଟ୍‌ ତଥା ଆଇଟିବିପି ମୁଖ୍ୟ ଏସ୍‌ ଏସ୍‌ ଦେଶ୍ୱାଲ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଛନ୍ତି । ଚଳିତବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ପରଠାରୁ ସେ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଚୀନ୍‌ ସହ ଏଲ୍‌ଏସିରେ ବିବାଦ ବଢୁଥିବାରୁ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ପାଇଁ ଜଣେ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ଡିଜି ନିଯୁକ୍ତ କରିବା ଜରୁରି ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଲଜ୍ଜା ! ବୋହୂର ସର୍ବସ୍ୱ ସାରିଲା ଶ୍ୱଶୂରଙ୍କର ପାପ ନଜର- ପୁଅକୁ ଗୁଳି କରି ଫେରାର

ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ – କେତେ ଟଙ୍କା ଦରମା ନେବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଭାରତ ପାଙ୍ଗୋଙ୍ଗ୍‌ ଲେକ୍‌ ଏବଂ ଲଦାଖ ସୀମାରେ ମୁତୟନ କରିଛି ‘ଅଦୃଶ୍ୟ କମାଣ୍ଡୋ’ -ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନେ କିଏ ଏବଂ ନେଇଛନ୍ତି କେଉଁ ତାଲିମ

ବିଦେଶରେ ଥିବା ୫୦ ଜଣ ବେଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ସହ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ଭାରତ ଅଣାଗଲା

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଜିତ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ, ଏହି ସବୁ ବିଷୟରେ କରିଛନ୍ତି ଆଲୋଚନା

ଜହ୍ନରେ ହେବ ୧୭୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଟୟଲେଟ୍, ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବ ନାସା